Vyrábí se malý levný počítač kde je harddisk 3,5"?

Je zde sice možnost použít externí harddisk 3,5" ale to je jenom nouzové řešení. Taky je možné si počítač z dílů sestavit a použít skříň Fractal Design Define 7 Nano Black TG Light Tint.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
led

Jiná odpověď

Ak môžete, skúste možnosť použitia ako hlavného disku SSD
V súčasnej dobe sa prechádza v hlavnej systémovej pamäti (známej aj ako „C-disk“) u pamäťových diskov (HDD) na zmenšovanie priestorového objemu, ale hlavne na mikročipové zapojenia SSD ako nosný „disk C“ a známe zabudované kotúče v krabičke vo veľkosti 2,5" a 5" (nehovoriac o pôvodných 8" počítačovo pravekých HDD), pripomínajúce „5 CD v obale“ odchádzajú do minulosti.
Prakticky SSD okrem priestoru, ktorý zaberá plošná doska s integrovanými obvodmi má aj nižšiu spotrebu pri vyššej výpočtovej rýchlosti je aj odolnejší na prípadné nárazy (čím trpeli kotúčové HDD a FD)

viac nájdete napríklad: Wikipedia

led
Fractal Design Define 7 Nano Black TG Light Tint
GIGABYTE A620I AX
Apacer PANTHER 32GB KIT DDR5 6400MHz CL32 RGB
Patriot VIPER VP4300 Lite 2TB
Seagate Exos X22 22TB SATA Standard Model FastFormat
AMD Ryzen 9 7950X
Endorfy Fortis 5
GIGABYTE GeForce RTX 4060 GAMING OC 8G
Seasonic G12 GM-550 Gold
Windows
43" JVC LT-43VU3305

led

Vaša otázka znela ako otázka Tima kutila.

Inak celá vaša otázka sa mi javí ako absolútne zbytočná, keď si okamžite po mojej odpovedi dokážete potrebnú informáciu nájsť.