LUF

Víte o kutilovi/fir­mičce, pro jednoduchý výtvor z elektroniky, externí potenciometr?

Mám sluchátkový zesilovač s vadným potenciometrem, regulátorem hlasitosti. „Chrastí“ a sprej nepomohl, nejspíš nejde o pouhou oxidaci ale již o nějaké poškození(?). Ideální by bylo ho vyměnit, ale těžko by se sháněl ( Hifiman EF400 ). Takže moje představa je, používat ho s nastavenou hlasitostí napevno a hlasitost regulovat externím potenciometrem. Prodávají se jako součástky, ale já bych chtěl, kdyby ho někdo uměl vmontovat do nějaké dřevěné krabičky se vstupem (dle dohody) a sluchátkovým výstupem. Víte prosím o někom? Ideálně Praha + okolí. Případně děkuji

Odpovědi
Dochy

A co Ti brání vyměnit potenciometr v té krabičce? Potenciometry jsou relativně dostupné. vč. tandemových pro stereozesilovače. Jediný problém může být s rozměry – nemusí být sehnatelný potenciometr ve stejném tvaru a velikosti.

LUF

@Dochy
Já to měl otevřené, tam není běžný komerční potenciometr ale osička je vyvedena z tištěného spoje. Ani tam není údaj o impedanci. Musel bych sehnat originální díl od výrobce (z Číny). Tady asi uprostřed stránky je fotka, hlasitost je pravý knoflík:

https://www.low­beats.de/test-hifiman-ef400-bezahlbarer-desktop-kopfhoererver­staerker-mit-echten-high-end-features/

Jinak, už firmu nesháním, našel jsem prodejnu, kde jsem vše potřebné koupil a vyrobím si to sám. Dík za reakci