dubraro

Víte někdo, jak pokračuje či nepokračuje stavba ruské atomové elektrárny v Maďarsku?

Odpovědi
Ametyst

Pokračuje. Na wikipedii jsem našla „Paks Nuclear Power Plant“, v maďarštině Paksi atomerőmű. Poslední odstavec: „Dne 20. června 2019 Paks II. Zrt. (Paks II. Ltd.) na svých stránkách uvedla, že byla zahájena příprava staveniště zahrnující více než 80 servisních objektů.[19] Dne 30. června 2020 byla maďarskému jadernému dozornému úřadu podána žádost o stavební povolení.[20][21] Dne 26. srpna 2022 regulátor vydal licenci a zahájení stavby se očekávalo během několika týdnů[22], Dokončení bylo plánováno na rok 2032.[23]“

paul1

Mají tam tříletý skluz:

Zdroj: https://www.res­pekt.cz/politi­ka/madarske-ceste-na-dostavbu-jadra-se-rozhodne-vyhnete

Pepa25

Paks I funguje, Paks II se staví (plánované dokončení v r. 2032). Pořád na projektu pracují Rusové – Maďaři jsou fakticky v pasti a dost zásadně to ovlivňuje jejich politiku vůči Rusku (nemohou odepsat desítky miliard a mít nedostatek elektřiny) …

Zdroj: https://www.pru­myslovaekologi­e.cz/info/madar­sko-ocekava-paks-ii-do-roku-2032-chce-i-dale-prodlouzit-zivotnost-sve-prvni-jaderne-elektrarny