Mravenec

Vedete si, alespoň v hlavě, seznam místních trollů? Abyste v případě jejich dotazů tyto mohli ignorovat?

Poslední dobou se to tu zase hemží. Pan Krenda – rozený kakáč, který pouze počítá své denní exkrementy.

K tomu jsem si právě přečetl otázky Saviera, který se bojí, že umře, pokud:
•se nadechne
•sní spálené maso
•podívá se na jiskry u svařování
•vdechne alkohol,
•spadne mu panelák na hlavu, etc.
K tomu, pokud se netáže, luxusně odpovídá, například, že mu lítaj výkaly do gatí: ,,Včera jsem byl hodně zavzdušněný. Dokonce jsem se obával i nějaké nemoci protože vždy když jsem si chtěl prdnout tak jsem vypustil i trochu výkalu 😕 Dnes už je to naštěstí pryč."

Profil 12kolemjdouc: posedlý svým vzhledem a usvědčený fake profil, kdy fotku zpěváka vydával za svou.

Samozřejmě skupina 1: rrihamirek, Walter, Žolík, MUDRPUDR, FEMINISTKA, a jiní obdobní,,,
Dále skupina UA, která láká seznámení, či jiné služby…
Pacienty „s hlavou“ do mého seznamu trollů nepočítám, protože ti si nemohou pomoci a musí své dotazy ventilovat.

Napadá vás ještě další ctihodný troll z posledních dob, který by měl být v seznamu?

Nejlepší odpověď
Filip84

Tak, opět, krok po kroku.

Nejprve je nutné definovat rozdíl mezi trollem a haterem.

Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který začíná hádky, provokuje čtenáře na internetu a rozsévá neshody tím, že zveřejňuje záměrně provokativní, urážlivé nebo irrelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým thematům. Jeho cílem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi a odklonit se od thematu debaty. Slovo troll pochází ze švédštiny, a ve skandinávské mythologii označovalo zlou daemonickou bytost, trpaslíka či obra, žijící v jeskyních či mořích.

Hater je osoba, která vyjadřuje nenávist na veřejných fórech. Hlavní rozdíl mezi trollem a haterem je v tom, že troll nemá vůbec žádný názor na věc, jen komentuje za účelem vynutit si pozornost, vyvolat polemiku nebo vytvořit emocionální reakci uživatele. Hater má názor na věc, obecně to bývají taková ta citlivá themata, jako, ku příkladu, nyní válka mezi Ukrajinou & RF, ta choroba, či drahota.

Obojí je objektivní skutečnost, jinými slovy to, jestli je někdo troll, či hater, není věcí názoru, nebo úhlu pohledu, ale jediným logickým závěrem, který vyplývá z uceleného souboru faktů.

Souhlasím s tím, že trolly nejsou zdejší pacienti s hlavou, jen bych byl, proti Tobě, poněkud obezřetnější s konstatováním toho, kdo ze zdejších (stálých) uživatelů je skutečně pacient s hlavou, jehož diagnosa má prokazatelný, přímý či nepřímý, vliv na to, že tady trollí, arciť nejde o trolling stricto sensu.

Já mám jistotu, jež se blíží objektivní materiální pravdě, pouze u dvou uživatelů: I. Rokio a II. Savier.

Rokio je tu aktivní, prakticky bez přestávek, celou dobu, co jsem zde i já, a pokud by byl Rokio falešný pacient s hlavou, projevilo by se to. Rokio není hloupý, rozuměj jeho úroveň kognitivních funkcí je blízká normálu, nebo i, minimálně mírně, nadprůměrná, leč není schopen takového kombinačního myšlení, plánování a nedisponuje typovou dávkou představivosti a kreativity, aby byl s to ten svůj psychologický profil fingovat. Ne, to, jak se projevuje, celkově zapadá do rámce těch diagnos, o kterých uvedl, že jimi trpí.

Savier je ukázkovým příkladem pacienta, který trpí generalisovanou úzkostnou poruchou. Jiná otázka je, jestli již byl diagnostikován, jestli je pod medikací a psychotherapií. To, samozřejmě, nevíme, ale je vysoce nepravděpodobné, že by to, co tu předvádí, bylo výplodem nějakého jeho konstruktu.

Třeba u JirkyF si já nejsem jist tím, že to, co tvrdí, že má, je pravdou. Netvrdím, že to tak není, netvrdím, že lže, jen říkám, že si tím nejsem jistý, nemám dost podkladů.

Samozřejmě bavíme se o závažnějších psychických nemocech, poruchách, či úchylkách. Ona psychologická úchylka je i nízké sebevědomí, a ano, bys se divil, co nízké sebevědomí dokáže nadělat za paseku! Ono pokud někdo trollí, nebo hatuje, tak rozhodně psychicky v pořádku není, ale není to o tom, že by byl vysloveně psychicky nemocný a nemohl si pomoct. Na druhou stranu, i na trollingu může vzniknout, a podle všeho i docela vzniká, závislost (konec konců, jako na čemkoli).

Trollingem není ani to, když někdo píše silně diskomfortní názory, dokonce ani to, když píše názory ničím nepodložené, nebo názory na věci, které nejsou věcí názoru (protože jsou faktografickými, eo ipso, názory absolutně nesmyslné a hloupé). Je potřeba si uvědomit, že margo kognitivních funkcí každého jedince je poněkud odlišné od marga kognitivních funkcí druhého jedince, a to, že se někdo vymyká, tam nebo tam, neznamená, že je troll.

Kým si pořád nejsem jist, jde-li pouze o hlupáka, nebo o trolla (či klon jiného trolla), je plebs. Plebs tady postuje, pravidelně, dotazy na rozličná, rádoby kontroversní themata (naposledy gender), např. naposledy tady: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-v-cr-skolak-nebo-student-obhajovat-pri-vyucovani-ze-jsou-jenom-dve-pohlavi-ci-nikoliv, aniž by však uváděl zdroj svých domněnek, a vždy vyjde najevo to, že reálná, prokazatelná, fakta jeho závěry neodůvodňují. Já však nevím, zda je „jen“ tak hloupý, nebo troll. Nevím, nemám dostatek faktů.

Samozřejmě, že čistokrevným trollem je zjentek, to není potřeba nijak složitě probírat, bohatě postačí se podívat na jeho anymosní, afektované a agresivní posty pod tímto dotazem. A když bys sledoval jeho dotazy po delší dobu pečlivě, relativně rychle bys zjistil, že je velice „kam vítr, tam plášť“.

Jistý si nejsem u uživatele dnb, Tam se spíš zdá, že to troll nebude, ale mám málo informací; poslední „výstup“ bych připsal spíše na vrub alkoholu, marihuaně či něčemu podobnému.

Naopak, čistokrevný troll je Lgee. On se tím ani netají: rozhodně je inteligentnější, než se snaží vystupovat a několikrát se tady přiznal jak k tomu, že má zlatý / stříbrný multiúčet, tak k tomu, že úmyslně postuje stupidní dotazy a baví se reakcemi na ně.

Ptáš-li se na klony našeho multitrolla, tak je to minimálně: rrihamirek1, WalterBishop, Žolíík, FEMINISTKA, MUDrPauzová, Standa Macík, a možná i Sameotazky (ale tím si nejsem vůbec jistý, malá aktivita!).

Co se pak týká čistokrevných haterů, vím pouze o dvou: aevul a hapiky, plus jeho prokazatelný klon zdenek l. Ale zrovna u uživatele hapiky bych byl opatrný se soudy, zdálo se, že je psychicky silně narušený, a on se ho tu, svého času, i někdo ptal, tuším, že aliendrone, „co na jeho působení na tomto webu říká jeho psychiatr“ (nebo tak něco), no a on napsal něco v tom směru, že mu sem chodit nedoporučuje.

Celé je to důsledkem dvou věcí: I. stačí si přečíst „kodex uživatele“, aby bylo poněkud zjevné, že administrátor/ři těchto stránek jsou tak trochu „autista/ti“ (což je u „ajťáků“ ale obvyklé!) a tyto věci, prostě a jednoduše, nevidí a II. že tu je poněkud „blbo“. Prostě i na zjevný trolling se sesbírá 5–6 odpovědí úplně o ničem – však každý bod dobrý, že. 😅

No, tak to tu je, jak to tu je! 🤪😂😂😂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Troll_(inter­net)
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hater

Další odpovědi
zjentek

Nejvíce ze všech to tady trollí elkon a filip, stačí sledovat a číst, je to na zblití a troufám tvrdit že i ten Savier by po přečtení jejich „storek“ do gatí vypustil trocha více než množství menší než malé… Kam se na ně hrabeme já a třeba můj kámoš Rokio, vedle nich jsme marní lůzři, netuším, kam dal admin oči a PROČ JEŠTĚ tito neobdrželi čestný BAN 🤷‍♂️🤦‍♂️

WalterBishop

😁😁😁 bez komentáře

Mravenec

Koho pobavilo, tak mě to těší. Bohužel se ani tento dotaz nevyhnul Pravému trollingu ™

Filip84

Mravenec: Ne, že bych to tu bral až tak nějak vážně, ale i přesto se obávám, že na tomto nic k pobavení, či jinak zábavného, není. 🙃

Mi nevadí, já je dokážu naprosto a komplexně ignorovat, jo, žádný problém. Ale docela mi vadí, že kvůli zdejšímu debillariu, a kvůli tomu, že si zdejší – skuteční nebo domnělí – pacoši s hlavou tady z toho dělají skupinovou therapeutickou skupinu, jaká není ani na uzavřeném oddělení psychiatrické nemocnice, odsud odcházejí inteligentní a slušní členové.

Však si všimni, co, vcelku fajn, nových tu bylo, a za pár tejdnů až měsíců vypadli.

Divíš se!? 🤪😅

Ametyst

Mravenče, tu otázku oceňuju, protože jsem se u ní válela smíchy. Dobrá práce:-D

WalterBishop

😁😁😁

zjentek

Ametystík, já taky ale nenapíšu mu o tom aby nespychl, víš?

Ametyst

Zjentku, když pro slzy nevidím na displej, tak se o ten zážitek podělím. Někteří se možná pokakali, viz otázka. 😁

WalterBishop

😁😁😁

jirka F

A k čemu by zjentekovi byli body? Když už je zlatý snad jedině kdyby někdo vnesl návrh na diamantovou medaili. 😄

zjentek

Hmmm, jirák, mně by teda upřímně stačila i ta zlatá medaile, pokud by něco takovýho teda rozesílali uživatelům za snahu. A čím víc karátů, tím víc adidas 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

WalterBishop

😁😁😁

elkon

Zjentek – kdybych nevěděl že jsi magor, tak tě mezi Trolly zařadím, ale toleruji ty tvé hovadiny, které mají za cíl jediné, body. Protože na rozdíl ode mne, za odpovědi to není. Pár odpovědí ti obodovali stejní, nebo tobě podobní.

zjentek

elkon 🤣🤣🤣

😛😛😛úůůf, pobavils. Zejména druhá věta je na Oskara woe.

Kdybych já byl troll, nemazali by se tady se mnou spravedlivě deset let, uvažuj. Nechovej se jako hlupák, nebo dostaneš rajóny, ty věčná myš!

WalterBishop

😁😁😁

Ametyst

Zjentku, my jsme ti stejní nebo podobní. 🙂

zjentek

Am, a dyť on vůbec neví co je vhodné či nevhodné, správné či liché… Či un ví? Tak například Drap je tady takový M. Benda serveru, ale Elkon? Na jeho funkci prostě nepřijdeš, jinak všichni jsou docela „jasní“, včetně mě. ((; Takže BAN by mu vůbec neuškodil, bo „funkce“ nejasná- mlží! Haré Krišna 🙏 (mám teď „zvláštní“ období) 😘

WalterBishop

😁😁😁