yuko

Umite jeste cist nahlas?

Kdy jste cetli naposledy nahlas, pokud si to jeste pamatujete?
Zkuste cist tento text a nahrat se na mobil.
Do prvni chyby. I kdyz jsem mivala ze cteni vzdy jednicku, tentokrat by to dopadlo mnohem hur.
Nastesti mne nikdo neznamkuje, ale musim zacit cist nahlas. Ani zajimavy hlas mi nepomuze.

text: http://pohadky-online.eu/fim­farum/lakoma-barka/

Nejlepší odpověď
Malvína

Ano, předčítám si něco nahlas, ale také se občas zadrhnu. Měla jsem nedávno stejnou myšlenku, že je na čase to vylepšit a více se tomu věnovat.

Další odpovědi
dubraro

Myslím, že ano. Občas přednáším nebo školím, takže se udržuji v kondici.

led

ak čítate nahlas (nie prejav k národu) beletriu, môžte vnímať viac vďaka počúvaniu zvuku zrakom vnímaného textu, vnútorne prežívať vďaka hlasu, viac než keď čítate len očami.
Zo začiatku, akoby ste sa vrátili do ľudovej školy ku šľabikáru. Ale postupom času začínate pociťovať práve vďaka symbioze hlasu a zraku, akoby čítaný text priberal celé hrste emócií a začínate príbehy aj vnútorne prežívať.
To, či poslucháč dieťa pri sledovaní vášho emotívne hlasitého čítania, si všimne malé zámeny slov, vetných spojení (vzniknuté vašim vnútorným cítením) vás môže ukázať veľkosť pozornosti a vnímania poslucháča.
Prepáčte toto komplikované blabla bla. Ale môj názor, je nezáleží na počte poslucháčov čítania, podstatnejší je ich záujem s vnímaním a prijatie tohto hlasového čítania.
Skúste nečítať príbeh len pre čítanie, ale skúste si ho prečítať aj s vložením vlastných citov.

ahold

Netrap se tím. Na pana Wericha v tomto oboru NIKDO nemá.

Drap

Občas musím číst nahlas. Minulý týden jsem četl nahlas hned několikrát.

marci1

Ještě docela ano. Nahlas čítávám každý den. 🙂