EliškaG

telefonování v zahraničí

Pokud budu v zahraničí ( Itálie) a budu mít na svém mobili zapojený rooming a někdo mě bude volat (a ten někdo bude také v Itálii ať už mě bude mít v telefonu či nikoliv a bude volat z místní sítě) musí dát před telefoní číslo +420 ?
Doplňuji:
pro FUNNA: ale já přece budu na signálu té Italské sítě. A pokud mě někdo bude volat tak a bude v Itálii tak taky bude používat místní síť. Takže rozumím – li tomu dobře nezáleží kde se nacházím, ale kde je číslo registrované?

Odpovědi
Funna

samozřejmě…ten jiný přece nemusí vědět, že je ve stejném státě jako vy?
Doplňuji:
ale ty nebudeš na italské síti…tam ti jen bude přesměrován hovor, který přijde k domovskému operátorovi a ten ho následně pošle dál…takže i když budete sedět vedle sebe, bude to mezinárodní hovor s příslušnými poplatky…a ano, je podstatné, kde je telefon doma .-)

terry

Určitě musí volat +420.
Tel.č. je registrované a napojené na českého operátora. Tedy jde přes českou centrálu.
Z italské sítě do ČR a pak zpět do Itálie.
Pokud se optáš svého operátore, tak ti to třeba vysvětlí lépe.

Larissa

Musí!