agentpv

Tak nevím – budu doplácet, nebo peníze dostanu: "Doplatek/přeplatek daně _______ – 2 534 Kč%?

Odpovědi
da ny

Snad:
Se znaménkem minus vám vyjde přeplatek, kladná bude částka, kterou musíte doplatit do…..
https://www.id­nes.cz/finance/da­ne/krome-dani-si-musite-dat-do-poradku-i-pojisteni.A080326_171­637_fi_blind_hla
Je to ale zvláštní matematika. Mínus znamená na faktuře plus
https://liberec­ky.denik.cz/zpra­vy_region/je-to-ale-zvlastni-matematika-minus-znamena-na-fakture-plus-20120327.html

Dochy

Osobně bych to chápal jako „doplatek –2534“ – tedy přeplatek. Ale někde tam k tomu zaručeně musí být důkaz 😉

Emefej

Pokud ti to vyšlo mínusové, máš přeplatek, dostaneš vratku (když si o ní požádáš).

Pepa25

Dotaz nedává smysl. Třeba v daňovém přiznání je jasně uvedeno, že pokud na ř. 91 je „(+) = zbývá doplatit, (–) = zaplaceno více“ …

agentpv

Ale mně to pomohlo. Já mám z podobných formulářů a návštěv úřadů doslova fobii. Je to pro mně takový stres, že zvažuji zda na ten finančák půjdu, jestli mi to za ty peníze stojí (přiznání podává zaměstnavatel, toto si mám vyřídit sám).
Pokud si začnu číst návod třeba na netu, tak většinou už první větu nepochopím a nemá smysl číst dál. Díky všem za odpovědi, ještě tu pár dotazů dám.