Mc Merkurion

Proč se říká „psí život“? Já bych s tím naším měnil z fleku.

Takovej vegáč jako on nemá ani paša …

Nejlepší odpověď
annas

U našich předků, jako u jiných národů byl pes zvířetem opovrženým, choval se v psinci, v psírně atd. Takže psí život by těžký – pro psy bylo všechno dobré, tedy to špatné, bídné atd.

Dnes už vždy neplatí. Jenže někdy je dobře, že pán neví, co si pes myslí.

Pro psa bylo všechno dobré. O každé špatné věci se tvrdí, že by byla takhle jen pro psa. Být ve psí znamená, že něco je ve velmi špatném stavu, nebo že je někdo už na mizině. Je-li v zimě velká nepohoda, říká se, „že by člověk ani psa nevyhnal.“ „Zkusí jako pes“, je známé úsloví pro velké utrpení. Slovo „pes“ samo je opovržlivou nadávkou dodnes, jako za stara bývalo. Psí počasí je nepohoda. O člověku zlém se praví, „že je vzteklý jako pes“. atd."

Otázky na téma – život je pes, žít na psí knížku atd. se dají najít v archivu.

Další odpovědi
Drap

Pochází to ještě z dob, kdy se psi nechovali jako domácí mazlíčci a neměli ten život opravdu lehký.

Kepler

Já bych tedy neměnil. Určitě jsem měl větší vegáč než pes a perspektiva života na 15 let…

zjentek

Tak seš třeba výjimka, ale většina jiných jsou i ve 21století i ke psům kuvy, o hmyzu ani nemluvě. Tak proto se to říká.

Mc Merkurion

annas: … „žít na psí knížku“ je vo něčem jinym, než psí život, takže prosim, na toto téma neodkazovat, to patří do rodinnýho práva a ne do zábavy …

annas

Odkaz jsem nevložila, jsem jsem upozornila, že na téma pes je možné
najít mnohem víc. T

Naopakl, jsem ráda, když si mohu přečist víc na podobné téma, kterým je pes.