dubraro

Proč se nová loď spouští na vodu zádí napřed?

Nejlepší odpověď
elkon

Nové lodě se v docích spouští na vodu bokem, aby nedošlo při prudkém nárazu na vodu k zlomení trupu.

Další odpovědi
led

Aby sa „nazapichla“ do vody svoj ostrou provou, vytvorenou na rozrážanie vody.
Bokom sa spúšťa na zúženej ploche, napríklad do kanála, alebo rieky. Rozšírená korma (zadok lode pre suchozemcov) pri spúšťaní na vodu vytvára spodný tlak vody na teleso lode.
Kto neverí, nech si to skúsi rukou vo vode:

  1. prova: ponorte ruku s vystretou dlaňou bokom tj. „malíkovou hranou“
  2. bok: bokom predlaktia ponárajte ruku
  3. korma: otvorte dlaň a ponáraním dlane na šírku tlačte vodu

budete cítiť rôzne silné tlaky vody na ruku a to isté je pri spúšťaní lode.

Známy parník Titanic zo suchého doku spúšťali na vodu kormou napred. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HEDYK3OR­Wus

Viktorie II.

To nevím, ale já viděla spouštět loď celým bokem.

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy