Elaela

Proč se mi nezobrazuje externí SSD disk?

Prosím o radu.
Mám dva počítače. Jeden stolní + jeden notebook.
Na zálohování obou počítačů mám externí SSD disk.

Když zálohuji notebook tak normálně připojím přes USB externí SSD disk. V Tento počítač se mi externí SSD disk zobrazí, a já do něj normálně nakopíruji složky které chci zálohovat. Vše proběhne v pořádku, a zálohované složky fungují.

Ale POZOR.

Vezmu tentýž externí SSD disk k druhému (stolnímu) PC, úplně stejně jej připojím pomocí USB, a stejně spustím Tento počítač. Tam se ale už externí SSD disk nezobrazuje, takže není kam zálohovat.

Proč se ten externí SSD disk na jednom počítači zobrazuje, a na jiném počítači ne?
PS: Oba počítače Windows 10 home.

Umí mi někdo vysvětlit co s tím, a polopatě jak?
Předem děkuji.

Odpovědi
Dochy

Jednoduše a polopatě asi ne…
Máš jistotu, že ten usb port funguje?
Není to např. služební PC se zakázaným přístupem na externí disky?
Zobrazuje se připojený disk ve správci zařízení?

Hlada

Nejdřív vyzkoušej vstup jiným diskem nebo jiným zařízením. Když bude fungovat, může být problémem napájení. Téměř s jistotou SSD disk potřebuje USB 3. Má ho nefungující počítač?

Dochy

Hlada: Popravdě nejsem si jsit, zda existují nějaká USB3 zařízení, která by si neporadila s USB 2 (za cenu jistého omezení výkonu). Jseš si jist, že nějaké takové existuje? Zběžně jsem kouknul na nějaké SSD disky v současnosti nabízené (Samsung, Kingston) a oba by měli být USB 2 kompatibilní (ačkoli zjevně mají USB 3 radši)