Proč létá sova v noci?

Zajímalo by mě, proč sovy létají v noci. Co je k tomu vede?

Nejlepší odpověď
blesk26

Je to zajímavé, ale údajně létá v noci, protože se bojí ostatních dravců, kteří létají ve dne. Má oči vepředu, což jí sice zúžuje zorný úhel, ale na druhou stranu díky tomu vidí lépe v noci.

Další odpovědi
Krugerka

Sova pálená je stálý pták s noční aktivitou. V letu vydává dlouhé, protáhlé „chryií“, samice na hnízdě osobité chraptivé zvuky. Mláďata škemrají o potravu sípavým chrápáním, které je v noci slyšitelné na velkou vzdálenost. Pokud se cítí ohrožena, obvykle se vrhne na záda a začne mlátit svýma silnýma nohama s ostrými drápy, což se obvykle jeví jako efektivní obrana.Sova pálená má charakteristický elegantní let. Podobně jako ostatní sovy létá i ona nízko a velice tiše, k čemuž jí napomáhá i drobné zoubkování na předních letkách, které rovnoměrně přenáší proud vzduchu přes celé křídlo. Přesně zaměřit kořist i v úplné tmě ji umožňují skvěle vyvinuté smysly, zvláště pak sluch, který dokáže zachytit i kořist, která je několik centimetrů pod sněhem, půdou nebo pískem.

Luicy

Ano, je to tak. Létá v noci, protože má velmi tichý let a tak může své denní nepřátele ulovit, kdyby chtěla. Ve dne ji ostatní dravci napadnou, protože by jim mohla krást potravu a kořist. Není pravdou, že ve dne nevidí! Je pouze opatrná :)

Dandi

Lépe se jí orientuje :D