stana73

Proč je pořád povyku kolem toho sčítání?

Proč to někteří chápou dokonce jako šikanu?Co je na tom za problém?Za pár minut je vyplněný formulář a máte pokoj.Proč pořád někdo hledá,jak se tomu vyhnout?Je v tom nějaká černota?

Nejlepší odpověď
tom004

Já bych křiklouny neřešil. Jsem přesvědčen,že nejvíce křičí ti,kteří v minulosti bez remcání, a aktivně vyplňovali i to co nebylo nutné,jen,aby se „zavděčili“.

Další odpovědi
iceT

Osobně si myslím,že finance vynaložené na sčítání jsou zbytečně vyhozené,jak se tady někdo vyjádřil,bylo by možná jednodušší spočítat rodná čísla a následně odečíst zemřelé.Ono proč dělat věci jednoduše,když jsou složitější způsoby,že?
Tak třeba jsem se dozvěděla kolem tohoto humbuku,že sčítání bylo i před deseti lety-nemůžu si ale pomoct,mě asi nikdo nepočítal,jelikož jsem žádné formuláře tehdy nedostala ani já ani moji příbuzní.A před 2O lety před volbama taky ne.Takže ono se ten papír někam zanese a někam ne,zajímavý…
Jako šikanu bych to nebrala,ale nerozumím tomu proč chtějí vědět kde bydlela moje máma v době kdy jsem se narodila a jiné lahůdky.
Taky by mě zajímalo jestli ti sčítací komisaři chodí opravdu všude(hotely,u­bytovny),proto­že moje kamarádka bydlí dlouhodobě na hotelu i s manželem,i když ten je teď pracovně mimo město: kamarádka totiž tvrdí,že jí na hotel žádná pošta nepřijde,že tam pošta prostě nechodí,a proto má doručovací adresu jinde.

coco

Za sebe:myslím,že nejvíc hulákají ti,kteří se bojí,aby se jim nepřišlo na nějaké levárny.Navíc celé sčítání a další podobné aktivity,mi příjde spíše jako zástěrka,aby se odvrátila pozornost občanů od něčeho,co stejně za čas vypluje na povrch.Ale to teď zavání konspirační teorií.

Medulka

Sčítání lidu je zábavná akce která se pořádá jednou za deset let. 🙂