zjentek

Proč chodí důchodcům jakési „přeplatky“ z pojišťovny, konkrétně VZP?

Například současný důchodce který dříve platil/čerpal pojištění u VZP dostane najednou z „ničeho nic“ od této pojišťovny poštou složenku/šek na 350 kaček „jen tak k dobru (?)“.

Nejlepší odpověď
annas

Protože pojišťovny mají stanovený limit, kolik pacient zaplatí ze své kapsy za léky, , pojišťovna pak vrátí peníze nad stanovený limit.

Pokud utratíte víc, tak pojišťovna přeplatky vrací. Není to novinka, ale už to platí několik roků.

Připomněli to v TEV, že se to právě děje. Připomínám odkazem.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=kolik+je+hra­nice+pro+l%C3%­A9ky+ve+VZP&oq=ko­lik+je+hranice+pro+l%C3%­A9ky+ve+VZP+&gs_lcrp=Eg­ZjaHJvbWUy

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Přeplatky na doplatek za léky nechodí jenom důchodcům, ale všem občanům bez ohledu na věk. Jsou pouze stanoveny limity možného maximálního doplatku za určité období, pro určité skupiny a věk, při jejichž překročení se doplatek na léky vrací. U běžných občanů v pracovním procesu, je to asi 5 tisíc a pro další kategorie je to vždy o něco méně. U důchodců nad 70 let je to pět stovek. A není nto „z ničeho nic“ ale je to stanoveno vyhláškou. A nemusí to být jenom 350 kaček, ale někdy i tisíce. Až Tě „šlahne“ infarkt, tak budeš i Ty rád. 😁

Emefej

Dostávají to nejenom důchodci, ale všichni, kteří překročí roční limit.