tony2412

Proč baterie do NTB o kapacitě 74Wh je o třetinu levnější než baterie o kapacitě jen 42Wh?

Obě baterie jsou Li-ion o napětí 11,4 V co ještě rozhoduje o kvalitě baterie? Píšu o bateriích do NTB Baterie o kapacitě 74Wh (asi 700kč) je menší než baterie o kapacitě 42Wh (asi 1100 kč), přitom v mobilu mám baterii o kapacitě 4000 mAh…

Odpovědi
aliendrone

Jsou v zásadě 2 možnosti:

  1. Ta dražší s menší kapacitou je značková, ergo paltíš „za jméno“ (značku).
  2. Ta lacinější sice inzeruje 74Wh, ale je to lež. Typicky často se s tím setkáváš nejen u baterií, ale i u nabíječek – nominálně dávají velké proudy, REÁLNĚ ale pouhý zlomek udávané hodnoty. Stejně tak mám doma „noname“ akumulátory (18650ky) s udávanou kapacitou 2800mAh, reálně z nich nevyžvejkneš ani 500mAh. :(

O co jde v tvém případě si musíš zjistit sám, Delfská věštírna má kvůli koronaviru ZAVŘENO! ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.