MacBack

Mám notebook HP Pavillion dv6000 a po spuštění Windows 7 se mi dělají na obrazovce pruhy, nevíte někdo, čím to je?

Zdravím, mám takový problém. Mám notebook HP Pavillion dv6000 a po spuštění windows 7 se mi dělají na obrazovce pruhy, screen zde: https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hpho­tos-xap1/v/t34.0-12/11995653_1­518333941790952_15111469­03_n.jpg?oh=a­ba65039bf9045d5809846a1e­523c49b&oe=55F42CB1 . Nevíte někdo, čím to je? Nouzový režim běží normálně, zkoušel jsem přeinstalovat ovladače grafické karty, a nic nepomohlo..

EDIT: Když odinstaluji ovladače GP v nouzovém režimu, tak se mi potom win spustí normálně, potom nainstaluji znovu ovladače, restartuju a opět to nejde…

Odpovědi
Quimby

To nevypadá dobře, z mých zkušeností to vypadá na to, že odchází grafická karta.
Pokud je notebook v záruce, tak ho prostě pošli na reklamaci.
Pokud není a vzhledem k tomu, že už si zkoušel ovladače, tak bych se také raději obrátil na servis. Ještě můžeš přeinstalovat samotný W7, ale nikdy jsem neslyšel, že by todle dělaly.

Také je možné, že jen někde povypadl kabel od monitoru, mě tahle vypadly barvy u notebooku. Ale do rozebrání se asi raději nepouštěj, pokud si tím nejseš jistý.

bolak

A dělalo to už hned po instalaci Windows a nebo až teď? Já bych řek že je to buď špatně nastavenou frekvencí monitoru, případně přemrštěným rozlišením.

Nejednodušší řešení si sehnat druhej monitor, připojit ho na notebook a zkusit to s ním, v případě že půjde, tak přenastavíš rozlišení a frekvenci na hodnoty které má zvládat ten monitor notebooku. Pokud to tedy nejde snížit v nouzovým režimu přímo v nějaký aplikaci pro grafiku, je možný že si nainstaloval špatný ovladače.

McArthur

Nechci Ti nalhávat, ale ten notebook má 5 až 8 let. Buď je problém v grafické kartě, v chipsetu, v pamětech RAM nebo jen v software. Začni ale tím, že notebook rozděláš nebo necháš rozdělat v servisu a vyčistíš ho od prachu. Je možné, že se jen přehřívá. Nepomůže-li to, začni experimentovat s ovladači základní desky a grafické karty. Neinstaluj je z webu HP, ale z webu výrobců komponent, kde jsou novější. Neusnadňuj si práci tím, že tam dáš ovladače z Windows Update. Potom zkus vyměnit paměti RAM. Nepomůže-li to, bude lepší notebook prodat na díly do servisu a podívat se po něčem novém.

bolak

Quimby: Píše že v nouzovým režimu mu to jde, tak kabel asi nevypad..

bolak

Nebo si zkus sehnat z různejch zdrojů několik různejch ovladačů který by měly fungovat, a postupně je všechny ozkoušet. Mně se kdysi taky nainstaloval nějakej póvl a grafika byla vykurvená, a instaloval si to windows sám automaticky.