Mravenec

Přiznejte se bez googlení, víte, co znamená tato svislá dopravní značka?

Já to opravdu nevěděl. Novinky. 😀

Nejlepší odpověď
Dochy

Nevím názav ale mělo by jít o zákaz vjezdu s nákladem nebezpečným pro vodní zdroje.

Další odpovědi
cappuccino

Zakaz vjezdu s nebezpecnym nakladem. Myslim, ze ty vlnky znamenaji spodni vodu.
Ja si to pamatuju podle toho, ze to vypada jako cisterna zezadu.

Filip84

Zákaz vjezdu vozidel, která přepravují náklad, jež může poškodit životní prostředí; zpravidla je to, třeba, palivo, kyseliny, louhy atp.

aliendrone

Japonskému vzpěrači (symbolizovanému původně rudou koblihou z jejich vlajky, kterážto námahou zploštěla a zesvětlala) pod ohromnou tíhou vzpírané činky se pod nohami prohýbá podlaha? 😉 😁 😁

zjentek

To neznám takže to musí být ze sady igráčka.

Pepa25

Jste nikdy v životě nejel po D1? Tam je ta značka odjakživa, kvůli Želivce (vodárenské nádrží pro Prahu) https://mapy.cz/s/go­seganuza Cisterny s ropou a chemikáliemi nemohou v celém úseku od Humpolce až po Vlašim …

Mravenec

Filip nezklamal. 😀☝🏻👍

Filip84

cappuccino: Ne, to je jiný obrázek:

https://www.bez­pecnecesty.cz/cz/au­toskola/doprav­ni-znacky/zakazove-znacky/b-18-zakaz-vjezdu-vozidel-prepravujicich-nebezpecny-naklad

cappuccino

Ja myslim tekuty nebezpecny naklad – proto ta cisterna!
Vim, ze presne to neni, jen si predstavuju tu cisternu.

Filip84

cappuccino: Ne, ne. Co je nebezpečný náklad, to je specifikováno v dohodách o přepravě nebezpečného nákladu, tzv. ADR. A tam je také specifikováno, co je považováno za náklad nebezpečný pro životní prostředí. To jsou dvě, zcela odlišné, kategorie a nemá smysl nad tím přemýšlet, zdržuje to od práce. Prostě když prasečí hlavy rozhodnou, že – to a to – je nebezpečný náklad, platí druhý obrázek. Když prasečí hlavy rozhodnou, že – to a to – je náklad nebezpečný pro životní prostředí, platí tento obrázek. Tečka. 🤷‍♀️😅

Mravenec

Alien, správně!!😄😄

Mravenec

Capuccino, taky dobrý. 👍

Mravenec

Dochy, dobrý. 👍