Savier

Překvapuje vás tento výsledek škodlivosti drog?

Alkohol je na prvním místě. Dokonce je před heroinem. Jak je možné, že je tato substance legální?!

Odpovědi
Rokio

Ano, překvapuje mě

Možná se nemyslí škodlivost dané drogy, ale jak moc často danou drogu lidé užívají a jak moc je rozšířená, a proto alkohol hraje prim.

Filip84

Ne, nepřekvapuje mě

Protože to vím. 🙄😅

Je to dáno nebezpečností alkoholu a zároveň společenskou tollerancí pijanství. U nás to tak nemusí vypadat, my jsme „drogový ráj“, ale na západ od nás není taková tollerance k užívání návykových látek, ani měkkých drog, jako u nás. I za kouření trávy se zavírá, a hlavně, dozví se to uliční vejbor, domovní důvěrník, celá farnost, bankéř a takový „dellikvent“ už si ani neškrtne!

Alkohol je velice pomalý a alkoholik si velmi dlouho svůj problém neuvědomuje. A až si ho uvědomí je většinou pozdě.

Alkohol musí být legální, protože lidi chlastaj od chvíle, co „neandrtálci“ spadlo jabko do díry v šutru a zkvasilo (obrazně řečeno). Prohibice se zkoušela, třeba v U. S. ve 20. letech a nadělala více škody, než užitku. Vzdoroalkoholismus, rozvoj mafií skrze pašování alkoholu (šílené prachy za tím byly!), etc. etc. etc.

elkon

Jiná odpověď

Problém je v tom, že malé množství alkoholu neškodí, tak není důvod nějak to řešit, škodlivé je nadměrné pití, až závislost.

df

Ano, překvapuje mě

Jsem rád, že Lysohlávky a LSD jsou na konci. O důvod víc to vyzkoušet

Savier

df: Jsem zkoušel :)) Nedoporučuji. Hlavně pokud máš nějaký trauma…

df

Zkoušels oboje?

Filip84

elkon: Jsou lidé, které i malé množství alkoholu může zabít. A malé množství marihuany rovněž neškodí, čas od času – a také není povolena.

Ne, s tím to opravdu nemá co dělat, to je blábol! 🤦‍♀️😅