Savier

Povolili byste gay páru adoptovat dítě?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
elkon

Ne

Rodina jsou táta, máma, děti. Nic jiného. Chudáci děti, které se do nějakého paskvilu, který si na rodinu hraje, dostanou. Každé dítě má mít tátu a mámu. Co se jim pak asi bude honit v hlavě, když kolem nich všichni mají tátu a mámu, jen oni dva táty, nebo dvě mámy. Lituji takové děti. Je to proti přírodě.

Další odpovědi
Ametyst

Ne

I děti mají svá práva. Jestli to s nimi vláda myslí dobře, nemůže dětem odebrat základní právo mít maminku a tatínka. Nehledě na to, jaká korupce se roztočí, když budou homosexuálové shánět dítě, kde a za kolik.

Rokio

Ano

Ano, pokud to budou skvělí rodiče a splní řadu podmínek (např. bezúhonnost, absence závislostí, pořádné povolání atd.).

Drap

Ne

nevidím nikde žádné záruky Předem nelze zjistit, kdo jaký bude rodič.

Disraeli

Ne

Ne, nebudeme si hrát na to, že je to normální a přirozené (byť to tak Západ propaguje). Tolerovat je, je o něčem jiném, než jim dávat větší práva, výsady a propagovat je..
Žádné manželství, žádné adopce ani žádné zvýhodňování.

da ny

Ano

Nemám ráda hon na čarodějnice.
Než špatné „zázemí“, v nefunkční rodině 6ena+muž.
Než náhradní tety v sociálním zařízení.
Právě proto, že děti mají svá práva. Proč jim upírat právo na zázemí, domov, zájem a péči starostlivých osob?
Ti lidé přece nejsou prašiví.
Jsou inteligentní, mnohdy vzdělanější, než běžný vzorek populace.
Problém s adopcí, mají především muži. Ženy se umí postarat o to, aby mohly vychovávat potomka/y jedné nebo obou žen, tvořících pár.

plebs

Jiná odpověď

Maximálně pět více ne

Lurius

Ne

Podle mě by nemělo vidět heterosexuální dítě vzory v homosexuálních rodičích a myslet si že je s ním nebo jeho rodiči něco špatně

Arcimozek

Ano

Ano, studie ukazují, že děti nějak psychicky nepoznamená, pokud jejich rodiče nejsou normální, pokud jsou homo. Navíc, myslím, že dítě ocení, že má homo rodiče, místo toho, aby bylo v děckém domově.

Důležité je si ale uvědomit, že skutečný náš rodič je vesmír, ten jediný náš svořil, dal nám život, vychoval nás. Je pouze naším úkolem se k němu navrátit, vrátit se k vlastním kořenům. To je můj životní úkol.

paul1

Ano

Je ale nutné budoucí rodiče podle možnosti, pokud to jde, prověřit. Hodně takovýchto párů děti má, i když to není legální. Je to dost složitá problematika, ale výzkumy ukazují, že děti ze stejnopohlavních rodin
jsou na tom srovnatelně, ne-li v hodně případech lépe než děti z tradičních rodin

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Homoparenta­lita

Zdroj: https://zena.ak­tualne.cz/rodi­na/homosexual­ni-rodice-v-cem-jsou-lepsi/r~i:arti­cle:806281/

Pepa25

Jiná odpověď

Docela těžká otázka. Jako konzervativec a věřící křesťan vidím rodinu pouze jako pár muže a ženy, ale také jsem realista a vidím, kolik rodin je v jakém stavu (a hlavně tak ti chudáci děti!).
Takže ve věci homosexuálních párů to vidím tak, že mají mít nárok na registrované partnerství a právy jako manželé. Jen váhám, jestli opravdu všemi, kdy ty adopce dětí je asi nejzažší bod.

Roman71

Ne

.. a upřímně, nevěřím tomu, že by to dítěti prospělo.

EKSOT123

Ne

Tito lidé to mají těžké a zaslouží si úctu. Obzvlášť, pokud se ke svému hendikepu důstojně postaví. Na druhou stranu, už to, že takoví chtějí dítě adoptovat, svědčí, že buď jsou sobečtí a nevyzrálí. Nebo to možná výjimečně myslí hlavně kvůli pomoci dítěti, ale nejsou dostatečně vyzrálí a nemají dostatečný nadhled, aby si uvědomili dopady na dítě. Pokud opravdu chtějí pomoct nebo se nějak realizovat, mohou se zaměřit na jiný typ charity.