quentos

Posloucháte zpěváky a zpěvačky, kteří/které již nejsou mezi námi? Pokud ano, co to s vámi dělá?

Jsou zpěvačky, které nemohu poslouchat bez „knedlíku v krku“, či dokonce slz v očích. Laura Branigan, Dolores O'Riordan, Nanci Griffith… ale existují i tací/takové, u nichž mně to vědomí nic nedělá.
Děsím se okamžiku, kdy zemře Bonnie Tyler. Dnes se jí můžu uposlouchat, byl jsem na osmi jejích koncertech včetně čtyř zahraničních… ale co potom?
Jak to máte vy?

Nejlepší odpověď
Filip84

Ano a nic mi to nedělá.

Mám to úplně to samé, jako když se dívám na pět set let starý obraz. Prostě lidé se rodí a umírají, já ty zpěváky osobně neznal.

Další odpovědi
cappuccino

Ano, ale bolí to.

Je mi hrozne lito, ze zemrel Elvis.

Pepa25

Ano a nic mi to nedělá.

Asi jen s výjimkou „Tam u nebeských bran“ od M. Tučného, to je přece jen človek naměkko …

kendirr

Ano a nic mi to nedělá.

Kelt

Ano a nic mi to nedělá.

Je ale rozdíl, zda poslouchám zpěváka, který zemřel před mým narozením, nebo zpěvák, kterého si pamatuji. Například Karel Hašler zemřel před mým narozením, pak někteří zpěvácí žili, ale nějak jsem je nevnímal, až nyní jim přicházím na chut.
Na nahrávce youtube neoo záznam z filmu mi umožní vrátit se v čase. Musím se ale přiznat, že uvedení umělci mi nic neříkají, možná je znám, ale nevím to určitě. Asi si to budu muset poslechnout.

GM

Ano a nic mi to nedělá.

paul1

Ano, ale bolí to.

Poslouchám rád české, i slovenské zpěváky, kteří již mezi námi nejsou. Netrpím při tom smutkem, ale píšu to sem proto, že chybí „Jiná možnost“.

df

Ano a nic mi to nedělá.

To, že ten zpěvák již nežije, mi nic nedělá. Spíš mi slzí oči, když slyším dojemnou píseň. Třeba Samota od Miki a Wabi Ryvola.

Malvína

Ano a nic mi to nedělá.

Trochu váhám s výběrem odpovědi v anketě. Nemůžu říct, že by mě to bolelo, to ne, ale když poslouchám Freddieho Mercuryho, je to takové… prostě jiné. Asi to nedokáži specifikovat. Spíš je mi líto, že jít na jeho koncert je nesplnitelný sen se stoprocentní jistotou. Elvis Presley, Frank Sinatra, Dean Martin, Bing Crosby… to jsou mé lásky, které si ráda pouštím. Bez bolesti, s vnitřním klidem 🙂

elkon

Ano a nic mi to nedělá.

Ano a hudba, kterou tak poslouchám je kvalitnější než to, co se dnes běžně prezentuje. Mám bohatou audiotéku, tak mám z čeho vybírat. Jen namátkou The Tremeloes, The Bee Gees, CCR, Smokie, Goombay Dance Band, George Baker Selection, Ricchi e Poveri, Showaddywaddy, Bay City Rollers, nebo jednotliví zpěváci: Neil Sedaka, Phil Collins, Chris de Burgh, Gordon Lightfoot, Glen Campbell, John Denver, Lee Hazelwood, Kenny Rogers a mnoho dalčích. Z našich kromě Karla Gotta např . Turbo (s Richardem Kybicem), původní Rangers, Fešáci s Michalem Tučným, Markýz John v původní sestavě, Beatings v původní sestavě a pod. Je toho mnoho.

Jiří Bohumil

Ano a nic mi to nedělá.

quentos

Paul1: Nač „Jiná možnost“? Na tuto situaci se hodí možnost 1.