Kyti

Poradíte mi někdo jak rozluštit tento algebrogram?

A A B C 9
C A D D 13
B D C B 11
D A D C ?
17 8 15 –26

Odpovědi
Kelt

Máme 7 rovnic pro 5 neznámých, předpokládám, že se jedná o součty, Můžeme to řešit různými metodami, záleží na tvých znalostech matematiky – dosazovací, determinanty, matice a podobně. a provedeme zkoušku.

Frontinus

Ke Keltovi ještě doplním, že u „algebrogramů“ je ještě další informací především celočíselný výsledek, obvykle dokonce jen na {0,1,2,3,4,5,­6,7,8,9} a požadavek na rozdílné výsledky.

Mimochodem, jestli je to domácí úkol, beru to jako doklad toho, že slavná Hejného metoda výuky matematiky je blbost. „Algebrogramy“ ve výuce jsem totiž zaregistroval až jako produkt této metody.

Herjulfson

Jak se tak dívám, tak na místo otazníku přijde číslo 13.

Kyti

já su marná :(