Tw!st

Pomůžete s výběrem auta dle mých požadavků?

Prodávám své auto s manuální převodovkou a budu kupovat něco bazarového s automatem. Spekuluju na výběrem už zhruba od začátku roku a nemůžu se rozhodnout. Je mi 25 a nemám děti, nechci tedy SUV ani se mi nelíbí kombíky (nemám ani co vozit krom sebe a přítelkyně). Koukám spíše po něčem sportověnjším, než za každou cenu jít po nejnižších nákladech, takže žádné Dacie ani Fabie. Podle popisku by byl vhodný třeba nějaký Golf GTI, ale mě se hrozně vzhledově nelíbí, prostě bych z toho vzhledu neměl nadšení, to samé platí pro RS Škodovky.
Takže když to shrnu:

  • Budget 280–300tis. (320 opravdové maximum)
  • Automatická převodovka
  • Benzín
  • Nehledám terénní, rodinné auto takže žádné SUV ani Combi
  • Nelíbí se mi Golfy a Škodovky

Mezi auta na která se koukám patří: Audi A5, Audi TT (zde bych musel ještě popřemýšlet jestli by až zas tak malé auto nebylo problém), Audi S5 (tu bych potřeboval názor nějakého mechanika, zda má smysl si kupovat něco takového ojetého, zase nechci do toho hned nasypat 100 tisíc týden po koupi), BMW E92 330i/335i, BMW F10 (dost se mi líbí vzhledově ale zde abych se vešel do budgetu bych musel oželit nějaký extra výkonný motor nebo jít do nafty- nevím jestli se mi to vyplatí, nejezdím tak dlouhé trasy).

Budu rád za jakékoliv poznatky, návrhy.

Jak píše Dochy, Kelta nechápu. Zároveň myslím že moje otázka je relativně konkrétní, vypsal jsem dost požadavků. Spíše jsem čekal odpovědi o autíčkářů kteří se v tom vyznají třeba jako: Na S5 si dávej pozor, servis je nákladný, TTčko má skvělý poměr zábava/náklady a­pod.

Odpovědi
Schluker

Sportovnejsi svezeni s automatem bude v tehle cenove hladine vzdycky cerna dira na penize.
Abych teda i poradil… Mitsubishi Lancer Ralliart je zajimava moznost.

zjentek

V tomto věku na lítačku Chevy Corvette or Dodge Viper jako u našich chlebodárců.

Reálně pro tebe jednička v místě a čase příslušná: Subaru BRZ nějaké „jeté“, bo ten budget… 🤔

🙏 Haré Krišna

dubraro

Zkus se podívat po Toyotě Corolla. To jsou spolehlivé vozy, vzhledem neurazí a mívají automatickou převodovku (variátor).

Lgee

Ano.

Dochy

Kelt: Proč se do toho montuješ, když nechceš odpovědět? Sice je tahle otázka trochu na hraně v tom smyslu, že je spíše diskusní a týká se osobních preferencí, což zrovna nesedí s Kodexem či Pravidly, také dotaz není úplně vhodný, mohl být alespoň trochu konkrétnější a pak detailně rozepsán v doplnění, ale pořád je to rozumnější otázka než 70% dalších nesmyslů, co se tu běžně objevují.

Dochy

„Zároveň myslím že moje otázka je relativně konkrétní“. Tady jsem ale narážel na
„Pomůžete s výběrem auta dle mých požadavků?“ – tedy jsi mohl být trochu konkrétnější. Samozřejmě tam nelze napsat vše, ale víc toho být mohlo 😉

Tw!st

Schluker: Ralliart je super auto, levnejsi alternativa pro EVO, relativne bych do nej asi i sel, ale vetsinou jsem narazil na sportback ktery se mi absolutne nelibi a sedan ralliart bych si musel upravit podle sveho gusta kdyz uz jde o japonce :D