Savier

Pokud za celý život nezplodím dítě, bude to znamenat že jsem selhal?

Bude to znamenat že jsem selhal v životě? Takže okolí se na mě bude dívat skrz prsty? Nebo je to úplně normální, běžná věc? Děkuji.

Nejlepší odpověď
College

Z pohledu globální statistiky je jedno jestli budeš mít deset dětí nebo nebudeš mít děti.

Zdroj: https://www.wor­ldometers.info/cz/

Další odpovědi
da ny

Nechápu, proč řešíte nějaké své okolí.
Co si myslí okolí/ostatní mi vždycky bylo naprosto ukradené. Zbytečné starosti si nevyrábím.
Ať se dívají, jak chtějí, „problém „ mají oni.
Nechápu, proč by měl člověk, který nemůže/nechce/ne­troufá si mít vlastní děti, měl selhat.
Pracovní síly sice jsou žádoucí, ale někteří lidé by ani děti mít neměli (je jich čím dál víc).

Vidím to kolem sebe. Ti, co mají děti 200 km, v cizině a za velkou louží, v lepším případě přijedou 2× v roce. Přiletí jednou za dva, tři roky.
Člověk, když chce, nemusí být sám. Pokud má rodinu, může být prima strýčkem. Mnohdy se dají dohromady i cizí lidé, vzájemně si pomáhají.
Na maloměšťáctví a zkostnatělé názory bych se vykašlala. 😉

elkon

Jedno to není, trochu to může řešit tvé okolí, ale to tě nemusí vadit. Otázka je jak to bude působit na tebe, když najednou zjistíš, stáří se blíží, ty nikoho nemáš a budeš jako kůl v plotě. Nikdo ti nepomůže, nebude nikdo, kdo by se o tebe případně postaral. Být bez dětí je špatné. Znám několik lidí, kteří právě proto, žijí jak poustevníci, jiní skončili bídně v domově pro důchodce, kde dožili v zapomnění, nebo pod mostem. Čím jsem starší, tím více jsem rád, že mám děti, dnes už i vnoučata. Děti jsou radost.

Filip84

Hlavně nad tím přemýšlej, hnípej se v tom, přemýšlej, co si o tom myslí Rudolf Zahrádka, bytem Vyšné Vlkodlaky 15, a znovu nad tím přemýšlej, a znovu se v tom hnípej, namísto abys šel a našel si spolužáčku, který budeš sahat pod tričko a byl jste spokojeni oba. 🤷🏽‍♀️

Jak se na Tebe budou dívat jiní, je jejich věc, nikoli Tvá starost, pochop to, konečně. Úplně u řiti Ti to může být, jako, protože to beztak neovlivníš. Vždycky se najde někdo, komu budeš „vadit“, a to přesně do té doby, dokud to budeš řešit.

Dochy

Záleží an Tobě a Tvých prioritách. Někteří by bez dětí považovali svůj život za nenaplněný, jiní vidí smysl života jinde. Neřeš tolik co si o Tvém životě myslí ostatní.

Filip84

bazmeg guru Vít Kouba bubakan pojeb Troll kokot sedmimocný: Jdi si vzít prášky na hlavu, co máš žrát, ale nežereš a neotravuj tady! 👿👿👿

Savier

Dobrá přezdívka 😁