carbonn

Pokud u nás nastane na podzim italský scénář s Covid-19, co budete dělat?

Odpovědi
Kepler

Nevím

Co je to italský scénář?

Drap

Budu dál chodit do práce

Do práce nechodím, nemocenskou neberu, budu tedy žít stejně jako před Covidem.
Špatně postavená anketa. Chybí jiný scénář.

novakl

Půjdu na nemocenskou

V takové situaci by bylo chození do práce trošku nesmysl, protože si dramaticky zvýšíš pravděpodobnost toho, že se sám nakazíš – obzvláště když budeš vědět, že zdravotnický systém je přetížený. Vláda nebude muset nařizovat ani žádná drakonická opatření, protože kdo bude v takové situaci chodit po restauracích nebo shopping parcích – zavřou sami – lidé se izolují sami doma i bez nařízené karantény.

Ponožka99

Nevím

Pepa25

Fakt to někoho pořád baví? Asi po delší době položím otázku, toto trollení je i na místní a epedemické poměry neutuchající …

Mc Merkurion

… asi jo, já myslel, že nuda už je fuč …

carbonn

to Kepler – italský scénář je, že se nákaza Covid-19 vymkne kontrole a nakažených s vážným průběhem nemoci bude tolik, že zdravotnický systém zkolabuje

Edison

To se pleteš. Italský scénář je něco docela jiného: Italský scénář je o tom, co dělala vláda, jak reagovala na nákazu. A to u nás spíše nehrozí, pokud přijde druhá vlna a lidi a vláda bude ochotna opakovaně přistoupit k dostatečně účinným opatřením včas. Což nelze úplě soudit.

Kepler

Takže vlastně i čínský, španělský, západoevropský, USA. brazilský a teď už i ruský. Co bych asi tak mohl dělat, pokud nevlastním soukromý ostrov v Oceánii? Doufám, že jakýkoliv systém u nás nezkolabuje. Myslím, že máme dobrý systém ochrany, který nám může celý svět jen závidět.

novakl

Stále platí, že nejlepší ochrana je chránit sám sebe a minimalizovat riziko nákazy. Promiň, ale jenom hlupák bude v takové situaci spoléhat na stát – ten tak maximálně ochrání ústavní činitele.

Mc Merkurion

… to už tu dávno nebudeš …