zjentek

Pokud MUDr. s tituly dříve vystudoval medicínu ovšem nyní nepracuje „společensky správně“, mohou mu být tituly odebrány?

Pokud tedy striktně nevyznává jedinou správnou pravdu a lásku včetně znalostí jen kategoricky nabitých školstvím a naopak disponuje i vlastní představivostí, intuicí a tak dále a těchto se při své praxi nebojácně drží, jako na př. MUDr. J. Vojáček a mnoho mnoho dalších. Mohou (a měly by být) takovýmto lidem v rámci zachování správného zdraví společnosti, odebrány jejich tituly a nejlépe je pak prohlásit za šarlatány a vůbec tak nějak za nedostatečně exaktní bytosti? A pokud ano, tak jakým způsobem?

(Poznámka: Například díky mnoha specifickým/spe­ciálním směrnicím EU už víme, že nemůžeme neopodstatněně jakkoli tvrdit- rostliny/byliny léčí. Tak proč bychom to mohli tvrdit o lékařích, kteří nám nepřinášejí správnou školskou/alopa­tickou pravdu a lásku. Děkuju.)

Nejlepší odpověď
da ny

V medicíně nikdy není jediná, správná pravda!
Vyvíjí se, postupy a metody se mění, podle toho, co lékař vy(u)znává
Zdravotničtí pracovníci mají celoživotní vzdělávání. Některá jsou nutná/povinná, k výkonu povolání. D tím, co se jako „dinosaurus“, naučil na LF, nikdo nevystačí.
Poctivě nabitý titul (vzděláním), NIKDO, NIKOMU ODEBRAT samozřejmě nemůže.
Pokud by nejednal „lege artis“, na základě trestního oznámení, ve spolupráci s lékařskou komorou, na základě rozhodnutí soudy, by mu, za určitých okolností, mohla bát zakázáno činnost.
Pokud volí lékař jiné postupy, než které akceptuje a proplácí ZP, mohou obě strany vypovědět/nepo­depsat smlouvu.
Takovému lékaři pacienti, kteří mají zájem o jeho péči, platí jen hotově.
Řada lékařů o smlouvy se ZP, ani nemá zájem.

Máme věhlasné i ve světě uznávané fytoterapeuty z řad lékařů (MUDr.).
Na růžích ustláno nemívají. Výsledk ano.
Doporučují je i lékaři vyznávající klasickou medicínu. Někdy včas, jindy, jako poslední možnost.....
U homeopatie se to ve světě střídá. Jednou je na vrcholu, jindy se koná hon na čarodějnice.
Britská královská rodina na nějaké zákazy kašle. Tam se jelo a jede hlavně v homeopatii 😉
Nejlépe je na to Švýcarsko, tam podporují vše, co napomáhá podpoře lidského zdraví a hlavně prevence. Zdravotní pojišťovna proplácí i kurzy REIKI u osvědčených mistrů. Ostatně tamní mniši v klášterech studují základy učení SG (Saint Germain), minimálně
9 let. (je to „práce“, na celý život).
😉
MUDr. Landa se věnuje fytoterapii a výzkumu bylinných preparátů již 20 let. V roce 2008 získal na světovém kongresu integrované medicíny zlatou medaili za „Nejlepší dentální produkt“ v oblasti celostní medicíny
https://sdele­ni.idnes.cz/zpra­vy/mudr-jiri-landa-fytoterapie-neni-bylinkarstvi.A230412_143­109_zpr_sdele­ni_zuje
http://www.drlan­da.eu/cs/fyto­terapie

Další odpovědi
Dochy

  1. Pokud se nemýlím, tak titul může být odebrán jen v případě, že byl získán neoprávněně. Jinak je na doživotí. Klidně můžeš být magor (omlouvám se všem, kterých by se to mohlo dotknout) zavřený na psychiatrii a stále budeš MUDr.
  2. Klidně dál můžeš tvrdit, že byliny léčí. Nevím o žádném nařízení EU, které by to zakazovalo. Jen v některých případech je nemůžeš prodávat jako léčivo, protože i v případech, kdy je účinná látka známá, nelze bez složité techniky přesně stanovit její množství.

Kelt

Pokud někdo získal akademický titul, má právo ho používat, do konce života. A nezáleží na tom, zda to nevyužívá v zaměstnání.

Pepa25

Dolary šéfe, jak nemáte dolary jste namydlenej …

Šarlatán může být klidně jaderný fyzik nebo mít 5 tříd základky, ale pojede jen za hotové na dřevo. Pokud je jím MUDr. a bude chtít něco účtovat od pojišťovny, tak musí dodržovat „lege artis“, jinak mu pojišťovna vypoví smlouvu.

da ny

MUDr. Vojáček je lékař funkční medicíny.
Funkční medicína řeší tzv. chronické choroby, nikoli akutní. Lékaři funkční medicíny jsou spíše v roli průvodců na cestě ke zdraví, tráví s klienty více času, poslouchají jejich příběhy a analyzují interakci všech faktorů (genetických, životního prostředí a životního stylu), které mohou ovlivnit zdravotní stav.

zjentek

Dany, děkuju. (; 👌