zjentek

Pokud mám v mobilu data o maximální rychlosti 10 Mb/s, budou se mně sekat videa, například na YouTube?

Mně se zdá, že se jedná o jaksi pomalá data, na dnešní dobu. Kterým současným nejrozšířenějším aplikacím nebudou stíhat?

Odpovědi
Schluker

10Mbps staci na vsechny bezne aplikace. I YT.

WordPress

Pokud máte v mobilu připojení s maximální rychlostí 10 Mb/s (megabitů za sekundu), může to mít vliv na přehrávání videí na YouTube a jiných stránkách s videi. Rychlost 10 Mb/s by měla být dostatečná pro streamování videí ve standardním rozlišení (480p) bez značného zasekávání. Nicméně, pokud se pokoušíte streamovat videa ve vyšším rozlišení, jako je HD (720p nebo 1080p) nebo dokonce 4K, může být rychlost 10 Mb/s omezujícím faktorem.

YouTube automaticky upravuje kvalitu videa na základě dostupného připojení. Pokud máte pomalé připojení, YouTube sníží kvalitu videa, aby minimalizovalo zasekávání a načítání. To znamená, že i při rychlosti 10 Mb/s můžete stále sledovat videa na YouTube, ale jejich kvalita může být automaticky snížena na nižší rozlišení, jako je 480p.

Dalším faktorem, který může ovlivnit přehrávání videí, je prostorová dostupnost signálu. Pokud se nacházíte ve špatně pokryté oblasti nebo místě s nízkým signálem, může to také vést k zasekávání videí, i při rychlosti 10 Mb/s.

Celkově řečeno, s rychlostí 10 Mb/s byste měli být schopni přehrávat videa na YouTube bez větších problémů, zejména ve standardním rozlišení. Pro vyšší rozlišení může být rychlost omezujícím faktorem a může dojít ke snížení kvality videa nebo zasekávání, zejména při špatném signálu.