Kazatel

Pokud je řídící napětí SSR relé 5–32V, znamená to, že spínaná strana 100–250V bude při 5V propouštět jen 100V?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ne. To znamená, že napětí 5–32 V stačí na sepnutí relé a to zkrátka bude sepnuto. Napětí, které se spíná (na které je relé konstruováno) může být 100–250V. Tj, je použitelné jak v USA, kde mívají 110V, tak v Ecropě, kde máme 230.

Další odpovědi
orwell

Je třeba předeslat, že SSR (solid state relay) je polovodičová spínací součastka a nemá žádné mechanické součásti, tedy kontakty. Vstupní (řídicí) obvod je galvanicky oddělen od výstupního (spínající zátěž) optickou vazbou LED – fototriak. Hodnoty 5 – 32 V je dovolené rozmezí vstupního stejnosměrného napětí, hodnoty 100 – 250 V je rozmezí ef. hodnot napětí na výstupu, ve kterém je zajištěna správná funkce prvku a nedojde k jeho napěťovému přetížení, pokud Uef nepřesáhne 250 V. Předpokládá se sinusový průběh spínaného napětí.

elkon

Ovládací napětí nemá se silovými kontakty nic společného.