jirka F

Pamatujete si na rok 2012, jak předpovídali konec světa? A věřili jste tomu tenkrát?

Já jsem z toho měl docela bobky.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Takových alarmistických předpovědí už tu bylo, házím je za hlavu. V roce 2012 byla olympiáda v Londýně, a byl to hezký rok.

Další odpovědi
da ny

**Byla jsem absolutně klidná **
Senzacechtiví lidé a média „dobře vykonali svou práci“. Vystrašit, postrašit.
Odvedla se pozornost…
Mayové by se za lidskou důvěřivost, nedostatek informací a hloupost,
museli obracet v hrobě
. 😛
Konec jednoho z cyklů mayského kalendáře neznamenal konec světa, ale začátek nového cyklu. S určitými změnami.
Pokud vezmu v ůvahu předpovědi „známých“ osob, Palmových listů atd. atp. Je jasné, že k žádnému konci světa, planety Země (života na Zemi), dojít nemohlo.
Tedy, ani žádná tajemná planeta….
Některé věci prostě vím, cítím….. Cítila jsem KLID a věděla jsem, že jsme v bezpečí.

Jaro 2013 – vysoká sluneční aktivita (souběh 2 slunečních cyklů).
Průlet asteroidu, velmi těsný je spočítán na rok 2029. Má být těsný, se srážkou vědci nepočítají. Tak snad jim to vyjde 😉 (načetla jsem dnes)
A pak, když mi bylo sděleno (1999), v kolika letec odejdu, tak jsem , také „věděla“,
že konec světa v r, 2012 je nesmysl….. 😉

Savier

Ano. V tu dobu jsem z toho byl celkem vyklepaný.

df

Jsou informace o tom, že to byla reálná hrozba. Vyšší entity tomu zabránili. Jejich působením jsme se dostali do jiné časoprostorové reality/dimenze takže jsme to obešli

Rokio

Ano a ne. Tehdy jsem se převlékl za proroka a dělal jsem hlouposti na OA.

zjentek

Ano, bylo to až na konci roku. Já si to bral hodně k srdci, bo strašně takto všemu věřím. Moje obrana byla ta, že jsem onehdy nad reálným životem mávnul rukou a prakticky nad ním současně zlomil hůl. Prostě, přestal jsem ho vést. A tehdy jsem přišel sem 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️. Zdravíím! 🖐

Tonda Káňa

Ne, je to kravina a mohlo jí věřit jen malé dítě…

Drap

Takovou fámu jsem už zažil několikrát. Takové věci neřeším, i kdyby to byla pravda, tak já to asi nijak nemohu ovlivnit.

Filip84

Ano.
Ne. 🙄🤦‍♀️

V každém roce se najde někdo, kdo předvídá konec světa – s přesným datem. Dejme tomu, že má df pravdu, a v tom roce 2012 ten konec světa hrozil opravdu reálně: dejme tomu.

Pokud by i ten konec světa hrozil docela reálně:

  • čemu pomůže, že to budu vědět?,
  • čemu pomůže, že se o to budu zajímat?,
  • čemu pomůže, že se toho budu bát?

Rozdíl je v tom, že já žiju teď a tady. Proto se nebojím smrti, a protože se nebojím smrti, nebojím se ani konce světa.

Celý příběh.

A ještě něco úplně jiného – nyní muž s žítalou v nose: druhý „baron“ to vyřešil 👌, svým způsobem to vyřešil opravdu dobře: když do penálu, tak s plnou parádou a zvesela! 😎😈 Ne, vážně, bez legrace: vyřešil to – pochválena budiž mánie! 😂

„Baron“ se „ustrojil“ a třeštil, „vévoda“ se bál. Konec světa nepřišel. Dejme tomu, že by konec světa přišel: „baron“ by byl tuhós s úsměvem na tváři. „Vévoda“ by byl tuhós s výrazem hrůzy a děsu na tváří.

Vtip dne: „Fero, prosím ťa, já bysom naozaj súrne potreboval požičať stokorunačku!“ – „Vieš čo? Keď ti požičám, budem nasratý ja. Keď ti niepožičám, budeš nasratý ty. Vieš čo? Zrobíme taký kompromis: choď do riti!

Co kdybys taky zrobil taký kompromis: dělal, jako že to nevíš? A nebo ještě lépe: vůbec se o takové věci nezajímal?

Bylo by lépe Tobě, bylo by lépe Tvýmu fotrovi, psovi, tetě i nám tady. Prostě: všem. 🙄

Disraeli

Ale nepíšeš, jak to vlastně dopadlo, skončil, nebo ne? 😅 Už si to nepamatuju…
Neřešil jsem to nějak. Těch konců světa už bylo (větších plno, ty menší jsou každorodně. Vždycky na začátku roku třeba údajná předpověď od Baby Vangy nebo Nostradama, kteří věští katastrofy i apokalypsy, ale do konce roku se ty články vždy záhadně vytratí a pak další rok nanovo, jen trochu jinak. Není problém s věštci – nevím, jak zrovna s těmahle – ale s těmi senza-chtivými pisálky, kteří si rovnou vymýšlejí a lžou. Prostě svině. Jejich zdroje jsou jejich představivost plná výmyslů.).

Celé to bylo o tom, že lidi nepochopili Mayský kalendář (nebo taky Mayům prostě došlo místo 😅 Holt to byl jen kulatý disk, kde nebylo nekonečně místa – a nějakým datem to skončit muselo :D).

iceT

To bylo i v roce 2000 a nic. Nevěřila jsem.
Třeba můj chlap říká, že až vybouchne Yellowstone, tak budeme mít po starostech všichni

zjentek

Filip, „čemu pomůže…“

Čemu pomůže? Třeba tím, co vnímáš/cítíš v momentě hrozby smrti, taky ovlivňuješ to, co bude, až opustíš tělo (pokud ho tedy v nastalých souvislostech jak na sviňu zrovna opustíš). 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Tak třeba tomu, to pomůže. Ovšem vysvětlovat to tobě… No… Víš co- bohužel pro tebe 🤷‍♂️

df

Taková nevinná historka. Moje máma “ztratila” klíče. Dává si je do kabelky. Nemohla je nikde najít. Vysypala obsah kabelky, několikrát ji prohledala, nic. V kapsách kabátu nic, klíče nikde. Nuž, nezbývalo, než zavolat zámečníka. Otevřel dveře, vyměnil zámek, problém vyřešen. 1200 Kč zarobené. Dva týdny uběhlo. Máma šáhne do kabelky a tam najde “ztracené” klíče. Jak si to vysvětlit?

zjentek

Vysvětlit… No snad jedině tak, že šlo o jinou kabelku. Některé baby jich mají tolik, že ani neví, kterou měli včera a kterou dopoledne 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Noa pokud ne, tak pak se fakt nabízí ty dimenze, bo jak jinak chceš tohle vysvětlit, jako? 🤷‍♂️

df

Zjentek: Na internetu jeden pán vykládal, že mu přímý svědek vyprávěl historku o třech ruských studentech. Šli do lesa a přišli na místo, které zasvěcení nazývají portál, nebo hvězdná brána atd. Jsou to místa, kde se dá přejít do jiných dimenzí/realit. V tom čase, kdy oni tam došli, tak byl ten portál zrovna otevřený. Zasvěcení tvrdí, že tyto portály jsou na Zemi větší množství, a že je vytvořili vyspělé civilizace před námi. Studenti tam stáli a rozhodovali se, jestli tam vstoupit. Pak jeden z nich si řekl, stejně je to tady o ničem, svět je na hovno, tak prošel tím portálem. Ti dva tam čekali, co bude. Když uběhlo několik hodin a nic se nedělo, tak průser, že. Co teď. Sklopili hlavy a šli za rodičema toho kluka, že se stalo to a to. Rodiče čumí na dva studenty, co jim to vykládají, oni žádného syna nikdy neměli. Pak i ve škole, kde studovali se zjistilo, že žádný takový student s takovým jménem na té škole nikdy nebyl

zjentek

No a takové jedince, jako jsou zbylí dva chlapci od ďoury z příběhu, soustavně uráží a ponižuje zdejší mamrd tady na webu a v kontextu si zde můžeme krásně domyslet proč asi. Přece pro hluboký nedostatek vlastní představivosti, kreativity a pro „striktně exaktní“ omezenost při svém individuálním myšlení a svých individuálních vjemech vůbec. Prostě smolař, tento filípek 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Filip84

df: To znám …

df

Filip84:👍

Filip84

df: Takových různých příběhů je spousta. Málo které z nich lze jednoznačně a objektivně konstatovat jako falsum, nebo mající nám racionálně prokazatelnou a vysvětlitelnou příčinu.

Jako velice málo pravděpodobná se jeví tzv. záhada vlaku Zanetti, který měl vjet 14. července 1911 do tunelu mezi Lombardií a Švýcarskem, a už z něj, buďto, nikdy nevyjet, nebo se v něm měl objevit za 14 dnů a všichni cestující i vlak měli být v pořádku a nikdo neměl být s to vysvětlit, co se stalo, a co těch 14 dnů dělali. Faktem je, že o tom vlaku není nikde zmínka v dobových novinách. Faktem, ovšem, je, že Giovanni Zanetti byl tak nechutně bohatý, že kdyby se něco takového (nebo podobného) stalo, že by pro něj nebylo problematické zajistit tutla. I pro Itálii tehdejší doby by to bylo výhodné – pro stát. Neexistuje seznam pasažérů. Ano, ale pokud by se něco takového stalo, penězi by se to dalo „sanovat“ – to se dělo, děje a dít bude. A jestliže by se ten vlak v tom tunelu našel po 14 dnech, většina pasantů by beztak skončila na psychiatrii (s „príma“ péčí, v té době: doporučuje 12 „baronů“ z 10 – Rokio🤪 by si „dal líbit“ – tam by ho zbavili mánie raz – dva: „kabátek“, skotský střiky, „vkusná“ komnata s mříží … 😅) a zbytek…? Peníze! Je to historka hodně nepravděpodobná, ale vyloučit její pravdivost objektivně nelze.

Zajímavější je případ, který je zadokumentován: jsou o něm novinové články a byl vyšetřován i inspektory ze Scotland Yardu: v létě roku 1912, v rychlíku z Londýna do Glasgow, cestoval inspektor Scotland Yardu a mladá zdravotní sestra, z ničeho nic se v jejich vagoně objevil muž, ustrojený v obstarožním oblečení, s vlasy spletenými v copu, v jedné ruce držel bič a v druhé rozjedený chleba. Představil se jako Pimp Drake a řekl, že je kočí městskýho taxi v Chatnemu z 18. století, s vyděšeným výrazem se ptal, kde to je. Inspektor Scotland Yardu šel pro průvodčího a požádal zdravotní sestru, aby na muže dohlédla. Když se vrátil, muž byl pryč, zdravotní sestra omdlévala. Na místě zůstal třírohý klobouk a bič.

Inspektor Scotland Yardu zajistil bič i klobouk jako corpus delicti. Ty předložil místopřísežným znalcům z Národního museum, a ti mu potvrdili, že klobouk i bič jsou opravdu z druhé polovice 18. století, že nejde o falsum, a že jsou v nebývale zachovalém stavu – kdyby prostě měly (tehdy) přes 150 let, vypadaly by jinak.

Inspektor se vydal do Chatnemu, za farářem farnosti (spadá pod ceremoniální hrabství Kent, i farnost), kde ve 150 let staré knize zemřelých našel jméno Pimp Drake. Opravdu to byl kočí, a u jeho zápisu byl dovětek tehdejšího místního faráře. Pimp Drake, který už nebyl nejmladší, uviděl, jednou v noci, když se vracel domů, před sebou „ďáblův kočár“ – celý železný, obrovský a dlouhý jako had, co planul ohněm a kouřem. Drake se, nějak, dostal dovnitř kočáru, ve kterém byli divní lidé, pravděpodobně služebníci ďábla. Drake zavolal Boha o pomoc a – z ničeho nic – se ocitl sám na otevřeném poli. Došoural se domů, a až do svý smrti se z toho nevzpamatoval.

Tyto ustanovené skutečnosti předal inspektor Královské metafysické společnosti, které předal i klobouk a bič; bič se ztratil, klobouk je tam uložen dodnes.

Nikdy to nikdo spolehlivě neobjasnil a nic moc se o tom ani nedá najít.

A takových příběhů je …

df

Filip84: děkuji, zajímavá událost.

Tonda Káňa

No to byla asi tzv. creepypasta, pouze vymyšlený příběh, asi jsi nepochopil. že to je jen jako… 😂😂

Tonda Káňa

Nenapadlo tě, že jí to prostě čornul on nebo i někdo jinej, aby byla prdel? Vysvětlení pomocí dimenzí je jak vysvětlení ze školky… 🤪🤪🤪

Tonda Káňa

Asi měla Altzeheimera, to se stává… Nebo jsi to byl ty, čornul jsi jí je a pak jsi je tam vrátil 👎🏽

df

Já jsem tomu nevěřil. Každopádně je pravděpodobné, že v té konkrétní dimenzi ke konci světa došlo a lidé, kteří se v té dimenzi nacházeli, tak nejsou mezi námi.

Tonda Káňa

Tvl, ty seš teda pěkně ujetej. Píšeš tady o astrologii, o energiích, teď o jiných dimezích a vyšších entitách…

Nejsi náhodou účet Filipa84? Protože ten by si tu z tebe jistě již dávno dělal prdel za to, že jis blb ezoterický. Ale on ne, vy jste „spojenci“…

No aby ne když je to tvůj druhej účet 🤣🤣🤣 Stejně jako ten Arcimozek a ti další, které tu kdysi vypsal, že jsem to já… No hlavně že si všechny ty účty pamatoval (aby taky ne 😂) (Mimochodem mezi tebou a tím Arcimozkem je velká podobnost, nejsi moc originální)

Jseš už fakt tapnej…

zjentek

Káně, omyl! „Ten“ filip je AŽ TAKOVÝ MAMRD, že druhý takový mamrd NEEXDISTUJE, to by bylo proti zákonům samotnýho vesmíru, proti zákonům duality, zákonům protikladů. On ti je to dokonce až takový mamrd, že kdyby tady měl další nicky, tak ty nicky samotný ho pošlou do prdele s tím, jakej je to mamrd! 🤪

Tonda Káňa

🤣🤣🤣

df

Já jsem tomu nevěřil. Každopádně je pravděpodobné, že v té konkrétní dimenzi ke konci světa došlo a lidé, kteří se v té dimenzi nacházeli, tak nejsou mezi námi.

Filip84

df: A jak často mamá něco ztratí?

df

Právě, že neztrácí věci

Tonda Káňa

Jinak kámo fakt cením to tvoje pracování s fakty a tvoje kritický myšlení, slyšíš na internetu někde někoho mluvit o nějaký píčovině a hned tomu věříš. No bohužel lidi jako ty pak jsou snadno manipulovatelní a volej všemožný Pětikolky…

Pak tu nemáme mít stát v prdeli…

Filip84

df: Jakože za rok neztratí vůbec nic?

df

Filip84: jak to mám vědět? Je možné, že se ji v životě nějaké věci ztratily, ale takové něco se jí stalo poprvé a neumí si to nijak vysvětlit.