pizlicka

Od kdy platí výpoved, kterou dám zemědělskému družstvu?

Dobrý den, pokud mám uzavřenou smlouvu na minimální dobu 5 ti let, poté ji můžu vypovědět ( smlouva byla uzavřena 1.10.2016) letos tedy mohu smlouvu na ornou půdu vypovědět, mohu tuto smlouvu vypovědět k datumu 1,10.2021? ( pachtovní rok trvá od 1.10. do 30.9 dalšího roku), nebo ji mám vypovědět k 30.9.2021? Mate mě totiž, jestli by družstvo po této výpovědi mohlo pole ještě rok užívat??? Jedná se o tuto větu ve smlouvě.
Dle výslovné dohody smluvních stran je výpovědní doba dvanáctiměsíč­ní,přičemž pacht lze v této výpovědní době vypovědět tak,aby skončil koncem pachtovního roku.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestliže je stanovaná dvanáctiměsíční výpovědní lhůta, tak ji není možné vypovědět k 30.9. letošního roku. Teď je to možné nejdřív k 30.9.2022.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.