Ametyst

Očekáváte zdražení potravin kvůli protestům zemědělců?

Máme přece jednotný evropský regulovaný trh. Po celé západní Evropě protestují zemědělci proti zelené politice Green Dealu.
Půvab živých kamer vždycky ocením: protest u Evropského parlamentu v Bruselu: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hTMEQBLa­YD4
Mluvčí EP reaguje: „My vás vidíme a slyšíme.“ Ovšem jestli je také poslouchají, o tom pochybuju. EU, jak je obvyklé, neuhne v zelené ideologii ani o milimetr.
Zde např. belgické protesty s blokádou přístavu: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3Kcdh26ux­Mg

Nejlepší odpověď
Drap

Momentálně ne, to příjde až časem. EU chce za každou cenu zavést a udržet neudržitelný systém, ať to stojí cokoli.

Další odpovědi
da ny

Ceny lítají nahoru a dolů…a nahoru, průběžně.
Ano.
Ne, kvůli protestům zemědělců.
Na ty se to možná jen shodí.....

Pepa25

Ceny potravin určují zemědělci minimálně, daleko větší je role potravinářského průmyslu. Navíc politici zamědělcům ustoupí, hlavně na Západě.

aliendrone

Ne, trend je jasný a NIC se na něm nebude měnit. Zdražování tedy OČEKÁVÁM, ovšem NIKOLIV v souvislosti s protesty zemědělců). Jako ZÁMINKA to ale poslouží dobře, o tom žádná. 😄

elkon

Ceny se zvedají průběžně, bez ohledu na nějaké protesty. To vidíme poslední dobou stále.