IK

Nezdá se vám že fobie souvisejí s ledvinami?

Navazuji na otázku týkající se fóbií, já jsem nijak své fóbie neřešila, zato pozoruji že když jsou ledviny přetížené fóbie vylezou a když stav zlepším, stačí i víc pít, tak zas mám pokoj.
Nikdy bych na to nechtěla žádné prášky, možná jen vitamíny jako B komplex, takže mne udivuje ochota se nechat léčit. Můžete také svá zhoršení fobií přiřadit k náročnému období? A zlepšování k celkovému zlepšení stavu? Mně samotná fobie nestresuje, připadá mi to zajímavé, ale nemám nic co by mi znesnadňovalo každodenní život.

Nejlepší odpověď
Andělé

IK,včera večer jsme si tu někteří o fobii psali a dnes jsem o ni hodně přemýšlela. Zcela mě udivilo,kolik lidí jí trpí.
Vaše otázka je zajímavá,ale mně fobie vznikla z traumatu. Ještě v noci jsem si o ní četla na netu. Nikdy předtím jsem ji neměla a skutečně mi vznikla hned po zážitku,o kterém jsem včera psala.
Snažím se s tím bojovat sama,ale nevím,zda se to opět nezhorší. Jak vstoupím do marketu,násilím se snažím zahnat myšlenky o strachu. Vsugerovávám si,že jsem sama na čerstvém vzduchu. Ale přiznám se,že podvědomí má tak obrovskou sílu,že se ve mně přímo pere,kdo z koho. Je to tak nepříjemné…:-(
Všemu,co Annas píše o ledvinách věřím. Vše souvisí se vším,to bychom se divili..:-)
Ale o souvislosti ledvin s fobii nevím. Piju dlouhá léte denně 2–3 l.vody a má fobie mi vznikla hned po traumatu. Strach má totiž ještě hlubší kořeny…
Ovšem za přemýšlení to stojí.:-)

Další odpovědi
annas

Ik, ano. Už jsme se „setkaly“ při odpovědích na otázky o alternativní medicíně. Léčím se bylinkami, jsem citlivá na dávkování, někdy to se mnou pořádně zamává. Já se bojím od jisté doby jízdy výtahem a jezdících schodů. Nejde přímo o fobii, ale spíš o strach z nepříjemných zážitků z minulosti. Výtah – 2× jsem v něm zůstala uvězněná, proto jsem později nikdy nejela sama, a dokonce do 20. patra raději šlapala po schodech.

Podle čínské medicíny se narušená harmonie ledvin může u někoho něho projevit v oblasti psychiky zvýšeným pocitem strachu, někdy trpí různými fobiemi.
Jenže málokdo na přírodní léčbu věří. Ale přiznávám, že je to běh na dlouhou trať.
Doplňuji:
Andělé, strach má hlubší kořeny, to je pravda, ale právě strach oslabuje ledviny. Oslabené ledviny se pak navenek projeví strachem. Psychika dovede „rozhodit“ i žlučník, stres ovlivňuje srdce, zvyšuje tlak atd. Zvýšený tlak opět souvisí s oslabenou činností pravé ledviny atd.
Naše tělo je stroj, všechny orgány jsou energeticky propojené a dráhy procházejí celým tělem.

Drap

Jsem přesvědčen, že fóbie s ledvinami vůbec nesouvisí.

hanulka11

myslím, že fobie vzniká v mozku – odtud dává podněty .....že se něco děje

ale že by to souviselo s ledvinami nechce se mi věřit .....ano když nedodám tělu tekutiny -bolí mne hlava ,ale to není podle mne fobie
Doplňuji:
já fobiemi netrpím- jedině mám strach ,někdy když jdu na úřad , že narazím na pěknýho blbce za přepážkou, ale s tím se dá bojovat

pusinka50

Fobie vznikají v mozku, v podvědomí, které zasílá signál vědomí, ať je už jejich původ jakýkoliv, např. důsledek stresu nebo postraumatický syndrom apod. Strach, stres, úzkosti, deprese, panické ataky jsou znamením, že v mozku není vše tak, jak má být. Myslím tím v podvědomí. Už jsem o tom včera psala, zasuté špatné negativní myšlenky, staré traumatické vzpomínky, na které si normálně nevzpomínáme, nebo myslíme, že je máme dávno v sobě vyřešené, ale nemáme, jsou tam uvnitř mozku a neléčené napadají naše orgány. Každá bolest v těle má svůj původ v psychickém problému, který právě prožíváme. Ať máme vztek na někoho a je důležitý důvod vzteku, at máme strach z něčeho, odpor k někomu, vždy nás v některé části těla postihne bolest. Ať bolí rameno, koleno či zub, může za to špatný pocit, který z něčeho právě prožíváme. Je třeba nejdříve vyléčit nemocnou duši, tělo se pak vyléčí samo. Zažívala jsem to na homeopatických sezeních, kdy jsem plně při vědomí vstupovala do svého podvědomí. Zbavila jsem se pár bloků, vyléčila lupénku na dlaních. Zatím nemám peníze na další homeopatickou léčbu, ale až budu mít, budu určitě pokračovat. Jsou lidi, kteří když objevili své zasuté problémy v podvědomí, odpustili těm, kterých se to týkalo a odpustili i sami sobě, si vyléčili nejen špatnou psychiku, ale i rakovinové nádory. Já věřím na energie, mnohokrát jsem se o jejich proudění přesvědčila.
Jen tak pro příklad: Naše tělo je hmota, že? Víte, z čeho se skládá hmota ze zákona fyziky? Z atomů a molekul. A co je atom a molekuly? Energie. Jsme hmota, hmotná je naše vnější schránka, i orgány v těle. Jsme tedy energie. Když je energie špatná, je nám špatně. Tečka.

Andělé

Annas,s těmi ledvinami tj.opravdu zajímavé. Vše,co o nich píšete mě zajímá,děkuji. Už jsem se i sama přesvědčila,jak jste psala,že je důležité např.večer nejíst těžká jídla apod. Co všechno ledviny člověka dokáží ovlivnit,by mě nikdy nenapadlo. Musí si opravdu člověk vyzkoušet sám.
S fobií by mě to nikdy nenapadlo. Je pravda,že strach a psychika vůbec,ovlivnuje zdraví.
Mám zase nad čím přemýšlet..děkuji.:-)

hanulka11

Andělé… mám vyzkoušeno, že mnohdy je lepší o ničem moc nepřemýšlet . Pak jdou starosti stranou a nejsou deprese ani fobie.

Andělé

Hanulko,tj.prav­da,nad některými věcmi je opravdu lepší moc nepřemýšlet.
Ale s těmi ledvinami mě to zaujalo. Už mám vyzkoušeno,že pokud je nepřetěžuju,nap­ř.večer nejím mastné,tak mi některé zdrav.potíže zmizely.
Podle toho,co píše Annas,jsem pochopila,že pokud bych při té bouři byla v psych.pohodě,fo­bie by nepřišla. Je na tom také zajímavé,že kamarádka na túře panický záchvat nedostala,pouze já. Že by opravdu oslabená psychika?
Ale děkuju i Tobě i Annas.:-)

IK

Andělé jsem si jistá, že ten dobrý stav je rozhodující. Jeden pán mi říkal, že skákal z letadla a jednoho dne zas chtěl a najednou viděl před očima hřbitov a nechal toho úplně. Když jsem se ptala co tomu traumatického předcházelo tak řekl, že se s ním rozešla milovaná dívka a že ho to hodně vzalo. Náš problém je že si svůj stav moc neuvědomujeme a zatěžující faktory jako přepracování, nevyspání, nemoc, stres…nevnímáme jako něco co zatěžuje detoxikační orgány jako ledviny a játra. Navíc oslabené ledviny zatěžují játra a naopak, musí práci zastat ten druhý orgán.
To že se fobie prosadí je oslabená analytická schopnost mozku. A ta je oslabená s oslabeným vnímáním, vědomím nebo nemocí. Něco vytvořilo chumel složený ze strachu, hrozby a fyzických reakcí na strach. A pak už je to jen nějaký opakující se mechanismus který nás dál děsí a čím více to nechceme a bojíme se tím to má nad námi nadvládu.
Postavit se tomu lze, když fyzicky zvládneš následky strachu což je hodně odpadních látek…tady ty ledviny.
Obecně se radí postupovat po malých zvládnutelných krocích, kde si také dokážeš zdůvodnit že se není čeho bát a věříš že tento krok zvládneš.

Andělé

IK,tj,jako u mé kamarádky. Ta je v psych.pohodě,má klidný,spokojený život,svou lásku-hodného přítele a já v takové psych.pohodě už léta nejsem. Vichr a průtrž vody nás bičovala stejně,také jí to prý znemožnilo se nadechnout,ale panic.záchvat a následná fobie se u ní jako u mě neprojevila. To odpovídá tomu,co s Annas píšete.
Hezky jste to napsala. Máte pravdu,že si svůj stav ani neuvědomujeme a přitom náše ledviny a játra trpí.
Já měla v 5 letech těžkou žloutenku,tedy zasažená játra…
Když na mě v obchodáku jdou mdloby,hned si vsugerovávám,že jsem sama venku na vzduchu. Mluvím na děti apod.a někdy se mi uleví. Někdy ale cítím,jak má fobie nade mnou vobrovskou moc. Tu její sílu nesnáším. Ale zatím to ještě jde,nejhůře mi bylo v začátcích.To se mnou mávala tak silně,že jak jsem si myslela,že jsem nad strachem kdysi zvítězila,tak jsem poznala ještě silnější.
No,život je neustálý boj kdo z koho…:-)

Andělé

Omlouvám se za překlep: správně je obrovskou…:-)

hanulka11

se stravou to musí každý vyzkoušet ,jinak tomu neuvěří- možná to zní krutě a nezvykle ,ale u nás se večeře nedělají…jen si zobneme něco lehkého zeleninu apod.....

Andělé

Hanulko,připomělas mi,že jsem vlastně kdysi,hl.za svobodna těžké večeře nejedla.Spíše také studené a lehké. I jsem méně solila.
Nejvíce taplé večeře má ráda dcera,syn jak kdy,a tak mě to vždy provokovalo.:-D
Ale jak jsem před nedávnem přestala těžké večeře jíst(nejedla jsem je denně,ale s dětmi celkem často),bylo mi brzy lépe.Únava a ranní neschopnost vylézt z postele se o hodně zmírnila,jsem taková více svěží a ani chmury na mě moc nelezou.
Tu psychiku jsem rozhozenou svým osobním životem měla,i deprese jsem poznala(už je ani nemám)tak mě zarazilo,co Annas napsala.
Ta kamarádka,co se mnou na túru šla,má spokojený život,hodného přítele a vichřice s ní nic neudělala. Tak by to všechno do sebe zapadalo.
Ale nikdy by mě to nenapadlo.
No ale nejlepší by bylo,kdyby ta vichřice si odfrčela fobii s sebou jednou provždy..:-D)

IK

nepřemýšlet je fajn, horší když se fobie dostaví a zastihne nás v neschopnosti přemýšlet…jinak to ani neznám, mám při tom dost vygumováno a strach se zvětšuje úměrně prázdnému prostoru který tím vznikl. Takže když fóbie není tak na ni nemyslím a neočekávám ji, když je, tak se snažím ji pozorovat a říkat si „pane jo, to je ale síla“ funguje to jako s každou jinou emocí, dá se vytlačit zájmem a obdivem a přiživit strachem…strach se živí zatíženým organismem a ubývajícími silami což je o těch ledvinách a jejich schopnosti filtrace, tedy vypitá voda není to hlavní měřítko.

hanulka11

......takové stavy neznám …

Andělé

IK,tj.určitě pravda,že pouze větší příjem vody ledvinám nestačí.
Sama mám doma knihy,co vše psychika ovlivnuje. Vše je v naší hlavě. Proto mě už dříve od Annas zaujalo,co vše tu o ledvinách apod.napsala.Už chvíli tomu věřím. Ale že by to mohlo mít i vliv na fobii mě netrklo.
Když se nad tím zamyslím,co píšete,tak to může být skutečně pravda. Je to takový koloběh v těle. Strach zatíží ledviny a po určité době se to opět odrazí někde dále…
Mně by celkově zajímala psychologie,bavila by mě. No,ale kdoví,na co bych ještě u sebe přišla,tak ji raději zkoumat nebudu…:D))

IK

Andělé jestli chceš můžeš mi napsat na email v profilu. Napadá mě dost souvislostí. Jednou z nich je, že člověk tuší svou kapacitu a zhoršení situace se obává. Když někdo několikrát zmíní že se něčím raději nebude zabývat aby se nedozvěděl něco zatěžujícího, je to zase strach a ukazuje na celkové oslabení. Samo to ale nepřejde. Buď posílíš zdraví, nebo psychiku. Jedno ovlivňuje druhé, pokud nejde zlepšit jedno, tak se musí zkusit druhé.
Ledviny se mohou prohřívat, organismus detoxikovat, odkyselovat, zlepšovat krevní oběh cvičením, okysličení procházkami.
Když jdou na tebe mdloby, můžeš použít akupresuru první pomoci, stisknout postupně ze stran všechny prsty u obou rukou v místě nehtu. Aktivuje to zakončení meridiánů a posiluje. Můžeš to dělat i když se jen cítíš mizerně, také to pomáhá. Třeba pořád dokola, oslabená místa výrazně bolí. Pokud máš podezření že mdloba je od srdce, tak začneš malíčkem levé ruky. Dá se tím i probrat člověk který už omdlel jen mu to musí udělat někdo jiný 🙂 říká pak že cítil bodavé impulzy od špiček prstů až k loktům. Je to zcela bezpečné 🙂

Andělé

IK,moc děkuji za rady,mdloby na mě jdou často,tak jsem moc ráda,budu si akupresuru pamatovat a používat ji.
Děkuju i za nabídku,moc ráda napíšu.:-)