annas

Nesstěžujte si že růžové keře mají trny, ale radujte se že trnové keře mají růže. Zvítězí krása růže či bolest trnu?

Fráze pochzází z francozwštiny, z konce 19. st., ale není jisté, kdo v amglíčtině tuto verzi použil jako prvnoí. V roce 2003 se uvádí,k že sbírka „Wilderness Wisdom: Quotes for Inspirational Exploration“ přiřadila verzi výroku slavnému prezidentu Abrahamu Lincolnovi. Názory se rlůzní.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nestěžuji si. Leda tak na vlastní nešikovnost. Růže s trny je krásný příklad přírodní rovnováhy. Jinak- Nikdy není něco za nic.

Další odpovědi
df

Stěžování vítězí v poměru cca 80/20

marci1

Samozřejmě krása. Člověk je také jako růže která má trny, ale za to nádherný květ.
😄

Drap

Pěkný květ potěší a trnům se raději vyhnu. Beru to tak, že to rak má být a k sobě to patří.

aliendrone

Hlasuji pro růži S TRNY, možná právě i díky nim vynikne její úžasný půvab. 🙂

elkon

Vůbec to neřeším, k růžím trny patří, tak nemá smysl o tom přemýšlet.

Disraeli

Já mám rád kosatce. A ty trny nemají. :D