annas

Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá, prohlásil Jára C. Myslíte, že je sebechvála žádoucí, i když prý „smrdí“?

J.áraC = Jára Cimrman. Zdroj: https://citaty­.net/citaty/3018-jara-cimrman-nepochvalim-li-se-sam-nikdo-to-za-mne-neudela/

Nejlepší odpověď
paul1

Občas se musím sám pochválit, když nikdo nic. Ale dělám to jen sám pro sebe.
Zvlášť, když např. na tomto webu se najdou chroničtí šťouralové a nemají pravdu, nikdo jim to nevyvrátí, i když z diskuze vyplývá něco jiného.

Další odpovědi
Drap

Proč ne? Nakonec je to jen jeho smrad. Když nikdo neni při ruce, je se potřeba chválit sám.

da ny

Ano, je 😉
Nemusí jít nutně o chvástání.
Po nějakém výkonu, práci, se člověk může odměnit pocitem uspokojení
a pochvalou. Radovat se.
Je to známka spokojenosti i zdravé sebelásky a sebedůvěry.
Domnívám se, že je to základ i pro zdravou psychiku 😉
Pokud si někdo další všimne a pochválí, radost a spokojenost se násobí.

df

🙄

df

paul1: nějaký příklad?