Agneta

Nemáte někdo recept na nachlazení se zázvorem?

Proti škrábání v krku? Třeba s medem, pepřem atd.?

Nejlepší odpověď
annas

Dnes jsem dostala mailem:

Detoxikační voda
Ta podporuje trávení a čistí organismus, zbavuje bacilů.

Příprava:
2 litry vody přiveďte k varu, nalijte do termosky a přidejte tři tenké plátky čerstvého zázvoru, 1 lžičku římského kmínu, 1 lžičku fenyklu, 2 kuličky černého pepře a 2 lístky máty.

Pijte 1 dl každou půlhodinu

Nezkoušela jsem, tak nevím.

Zázvorový elixír

dělám už několik roků. . Může být s alkoholem, ale i bez. Když je s alkoholem, tak se dávkuje – jeden panáček denně , bez alkoholu dvě kávové lžičky denně. Připravuji bez alkoholu

0,5 l vodky nebo rumu
125 g medu (asi 6 PL)
125 g čerstvě nastrouhaného zázvoru – zázvor nestrouhám, ale krájím na drobné kousky

1 oloupaný na plátky nakrájený citron – dávám i se slupkou – kolečka – dobře ho vydrhnu, pokud není bio.

Další recepty na použití zázvoru jsou v odkazu

http://ona.id­nes.cz/zazvor-v-zime-kraluje-0u2-/recepty.aspx?c=A120217­_145015_recep­ty_job
Doplňuji:
Ad Agneta, neuvědomila jsem si, že „voda“ s mátou je pro jarní posílení imunity, tím předcházení zachlazení. I když v odkazu jsem uvedala další zázvorové recepty.

Sice jsi chtěla něco se zázvorem, ale napadlo mě, že i cibule je dobrá. Mrkni se do odkazu.

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/ponozky-s-cibuli-uvolnuji-hlen/

více diskuse

Další odpovědi
zjentek

nachlazení se zázvorem- ty už ty otázky stylizuješ jako já.
Nakrájet citron na 0,5cm kolečka, na každej jeden citron 1 lžičku zázvoru a 1PL cukru, směs dát do lednice a užívat přiměřené množství, zalité vařící vodou
Doplňuji:
inspiruj se:
https://www.go­ogle.cz/search?q=z%C3%A1­zvor+citron+cu­kr&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=B_nYVOzcD4T8Us­SKgIAO&ved=0CE8Qs­AQ&biw=1456&bih=812

zzzlatokopka

Mám nalej si štamprlu slivovičky:-)))

Zázvor tam není, já vím, šak nemusíš mít všechno:-DDD

anonym

Takový elixír mi doporučila naše annas : Já si preventivně dávám zázvorový elixír. Může být s alkoholem, ale i bez. Když je s alkoholem, tak se dávkuje – jeden panáček denně , bez alkoholu dvě kávové lžičky denně. Dělám bez alkoholu.
0,5 l vodky
125 g medu (asi 6 PL)
125 g čerstvě nastrouhaného zázvoru – zázvor nestrouhám, ale krájím na drobné kousky
1 oloupaný na plátky nakrájený citron – dávám i se slupkou – kolečka – dobře ho vydrhnu, pokud není bio.

Dát do ledničky a hotovo.

Agneta

zzzlatokopka >>> ano, děkuji, ale ta opravdová se nedá jentak sehnat…a kupovat slivovici v obchodu – to je nepitná, podúrovňová břinda, ale zkoušela jsem tu domácí špičkovou, ta by fakt šla…to bych si pro ní asi musela zajet na Moravu :DDD