teufl

Náhlé zvýšení srdečního tepu, jaký může být důvod?

Je mi 17 let, jsem zdravá, postavou průměrná, sportuju pravidelně čtyřikrát do týdne a ani necítím nějak zvláštní únavu v běžném životě. Pres to mě teď na tréninku najednou zaskocil opravdu vysoký tep. Ale vyskočil z ničeho nic, ani jsem se pořádně nezahřála a najednou mi srdce bilo, jako ještě nikdy v životě. Samozřejmě se mi hned udělaly i mžitky před očima. Vydýchávala jsem to asi deset minut a pak stejně rychle, jako to přišlo, behem dvou sekund to bylo pryč a mě bylo zase hej.
Nechci po jednom takovém zážitku hned chodit k lékaři, protože to opravdu mohlo být něco chvilkového, na druhou stranu mám ale strach, ze se to bude opakovat. Bylo to pro mě opravdu strašné.
Proto píšu sem, jestli třeba někdo nezažil neco podobného nebo jestli někdo nemá alespoň predstavu o potencionální hrozbě …

Odpovědi
hanny 2

Pravděpodobně se jedná o srdeční arytmii –

http://dobreaz­drave.cz/jak-se-pozna-srdecni-arytmie/

Ta může vzniknout i z tohoto důvodu –

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/histamino­va-intolerance-hit.htm

fcoop

Tipnul bych palpitaci....­..v každém případě,kdyby se to opakovalo,tak vzhůru k profíkovi.

Na rady po Netu bych se nespoléhal.

Bušení srdce (odborně palpitace) je subjektivně nepříjemný pocit vyvolaný údery srdce. Je to velmi častý problém a jistě jej tu a tam pocítil každý z nás. Dobrou zprávou je, že v drtivé většině se nejedná o nic závažného.

http://www.ste­fajir.cz/?q=bu­seni-srdce-palpitace

Kryšpín

I když mladá sportovkyně, může tam být něco rodového navštivte lékaře EKG nebude na škodu.