pizlicka

Na co má bývalý manžel té ženy právo?

Pokud manželka opustí společnou domácnost, a koupí si dům z darovaných finančních prostředků, žije v něm se svým novým přítelem ,a společně ten dům rekonstruují, ale stále není rozvedena, má její manžel po rozvodu nárok na vyrovnání z rekonstrukce domu, který rekonstruovala jako nerozvedená se svým přítelem, se kterým v domě žila?? Jde o to,že je jasné,pokud žila s přítelem,re­konstruoval,a hradil vše přítel,má právo žádat o vyplacení manžel?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud je dar pizlicce a ne manželům pizlickovým, tak se nezapočítává do SJM. Pokud rekonstrukci nehradila paní pizlicková, ale někdo jiný, tak to taky nespadá do SJM.

Další odpovědi
Drap

Příliš málo informací a rozhodnout může pouze soud, pokud nedojde k dohodě o vyrovnání majetku při rozvodu.

elkon

Vypořádání je podle zákona, jestli ta žena má peníze pod polštářem, v bance nebo je vydělá jinak, není důležité.