annas

Myslíte, že děti ještě věří, že je přinesl čáp? Nebo si spíš myslí, že si je rodiče objednali prostřednictvím internetu?

Upraveno podle knihy Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí. Autor Jan Sobotka
-

Částečně mě inspirovala otázka uživatelky petka.s

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-sou-varlata

Domníváte se, že je dostačující říkanka Jiřího Žáčka jako vysvětlení pro předškolní děti?

„Čáp se chlubí.
Klapy, klapy, klapy,
nosím na svět jenom samé chlapy!
Holky nosí umouněná vrána,
kam se hrabe na mě – veterána
Markétka mu říká:
"Ach, ty smíšku!
Děti přece rostou mámě v bříšku.“

http://versova­ni.blogspot.com/2010/03­/cap-jiri-zacek.htm

Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/01/03/16/59/bird-3058712_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
led

Vzhľadom na rozkopané cesty, teplom poskrúcané koľaje, vytopené metro, jediná prístupová trasa malých detí k svojim rodičom vedie vzdušnou cestou. Keďže lietadlá sú drahé, vtáci z lásky k ľuďom a hlavne možnosti dostať sa k tonám vyhodených potravín, sa podujali bezplatne! zabezpečiť príchod malých človiečikov do sveta.
Tie nádherné vtáky s batôžkami naplnenými cestujúcimi novorodeniatkami s krásnym pozadím prírody, ktorú umelecky spodobil vo svojej odpovedi básnik Frontinus,
Priletia s darčekom – dieťatkom k budúcim mamičkám, ktoré ich potom chránia vo svojich bruškách, až kým nedozrejú a príde ich čas. Čas, keď prídu medzi nás a pozrú na svojich rodičov „mama, tata, som tu!“
No povedzte, ktoré dieťa by potom neverilo v tak prekrásny príchod na svet.

Lež mnohí, čo múdrejšími sa chcú zdať, na otázku „ako som k vám prišiel/prišla?“ posielajú deti k počítaču, tu máš, pozri sa a uč sa… Tak dieťa nevzdelané prstíkami kliká myškou a keď sa pýta rodičov „aha tu ujo s tetou cvičia spolu… Prečo ujo gniavi tetu?“ počujú len „neruš, hraj sa, pozeraj si rozprávky“.
Potom nám už len ostáva veriť, čo sem český Kepler napísal:
„Jeden žasne, co všechno je možné ve 21. století…“

Další odpovědi
Kepler

Bezelstné děti věří všemu, co jim nabulíkujeme. Jakmile ale začne mít vlastní rozum, zjistí, že mu nový sourozenec roste v maminčině bříšku. U dospělých to už je myslím jasné. A co takhle Ježíšek? Je to neuvěřitelné, ale z průzkumu mezi všemi věkovými skupinami plyne, že asi 1/5 lidí v něj věří! https://www.li­dovky.cz/domov/pruz­kum-ln-kazdy-paty-veri-na-jeziska.A071222_120­938_ln_domov_glu

Jeden žasne, co všechno je možné ve 21. století…

Drap

Určitě, alespoň některé, v útlém věku. Záleží samozřejmě i na prostředí. Jinak ze zkušenosti vím, že už i děti ve školkách probírají mezi sebou otázky sexu.
Taková víra je přece jen hezká. Stejně jako Mikuláš, Ježíšek, popřípadě Polednice. Kde jsou ty doby , kdy i já jsem tomu věřil. A když se mně někdo zeptá dnes, tak mu stejně řeknu, že na vše uvedené věřím, ať si třeba myslí cokoli.

aliendrone

Tak to tedy vážně netuším, ale je mi známo, že už děti ve školce jsou značně protřelé, co se týká biologie – rozmnožování. Mnohem víc, než kdysi já. :D :D :D

Ta říkanka mi přijde LEPŠÍ, než hlouposti o čápovi. Otec na tyhle věci měl zvláštní recept, nikdy mě nekrmil kravinami „o Ježíškovi“ apod. a než aby mi lhal, tak to zamluvil stylem – „Už máš hotové úkoly/práci/co­koliv“ a rázem bylo po vyptávání. ;) :D

Což mi přijde i dnes vhodnější, než legendy o Santa Clausovi vkrádajícím se do domu komínem apod. ;) :D :D

petka.s

prostrednictvim internetu

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.