tony2412

Můžu nahrát video webkamerou a pak ho poslat emailem?

Jestli mi chcete někdo poradit, tak prosím naprosto polopaticky, vůbec tomu nerozumím, potřebuju nahrát video a poslat ho emailem! Už jsem zkoušel video na mobil a nemůžu to dostat do pc a poslat video z mobilu mi nejde, pořád mi to píše že se to nepodařilo nahrát, tak nevím… Zkoušel jsem to video z webkamery, ale jak ho dostat do emailu?

Odpovědi
Dochy

polopaticky to tady přes odpovědi nepůjde. Přečti si návod nebo požádej někoho v okolí.

A postupně:
„Můžu nahrát video webkamerou“ – ano, to kamery obecně dělají. Webkamera je sice původně určená pro jiné věci, ale nahrávat lze také, pokud použiješ vhodný program. Bohužel neznáme přesně Tvé prostředí ani nevíme jestli vhodný program už nebyl dodán s tou kamerou. Jinak např. VirtualDub umí ukládat datový proud získaný z kamery, ale věřím, že najdeš něco uživatelsky přívětivějšího.

„a pak ho poslat emailem?“ – pro krátká videa je to primitivní, snad každý současný e-mail klient umí poslat i přílohu. Pro větší videa už narazíš na omezení e-mailového servru… Buď Tvého s omezením na odeslanou poštu, nebo servru adresáta s omezením na max. velikost příchozí zprávy. V současnosti bývá omezení často 10 nebo 25MB (což dává velikost přílohy max cca 7,5 nebo 18MB) Další možností je uložit video na nějaký server pro sdílení souborů a meilem poslat jen odkaz pro vyzvednutí.

aliendrone

  1. Poslat video rovnou z mobilu JDE. Nemusí to jít každým e-mailem (viz Dochy > omezení velikosti přílohy). Pokud ale použiješ třeba Gmail, tak to PŮJDE, i když video bude mít celé stovky MB (ten to řeší jinak – odkazem přes tvůj G-disk).
  2. Video z mobilu dostat do PC JDE. Jen musíš propojit mobil s PC a povolit přenos souborů. Třeba kabelem NEBO „vzduchem“ přes nějakou appku (jako třeba „Wi-fi FTP server“)
  3. K webkamerám jsou dodávaný nejen ovladače, ale i obslužné programy, které umí přinejmenším recording, někdy i drobnou editaci videí. (Zatím jsem se nesetkal s webkamerou, která by obslužnou aplikaci neměla, no, nějaká od „čongů z tržnice“ možná). Jiná věc je takové video poslat mailem – a jsme u bodu 1 > velikost přílohy, potažmo v tvém případě videa.

Nejjednoduší řešení pro tebe je použít ten Gmail (dnes má přinejmenším jeden google účet prakticky každý, jsem si celkem jistý, že i ty). Ale existují i jiná řešení (o5 viz Dochy), která nebudu rozebírat, protože jsou „složitější“ (myslím tím PRO TEBE). ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.