Funna

Můžete mi vysvětlit, jak mají nová opatření zabránit šíření coronaviru?

Zjevně díky délce dotazu někteří nepochopili, nač se ptám, takže jednodušeji:
Jaký má význam zavírat doma neočkované, ale nechat přitom bez jakékoliv „kontroly“ a neomezeně fungovat očkované, kteří nemoc mohou roznášet úplně stejně jako neočkovaní, přitom do práce mohou chodit SPOLEČNĚ všichni?

Původní dotaz:
Neočkovaní kromě do obchodů a některých institucí, jako jsou třeba úřady, lékař a pod. nemůžou v podstatě nikam, ani se žádným testem, dokonce ani s drahým PCR testem (by mne docela zajímalo, kolik lidí zaplatilo 600,–, aby mohlo na pivo do hospody a čekali na výsledek až dva dny, když jeho platnost je 3 dny).
Ale kupodivu do práce, kde většina lidí tráví denně osm a více hodin může nenaočkovaný jen s antigenním testem, dokonce se může otestovat sám pod dohledem (zatím netuším, kdo je ten dohlížející – vedoucí, šéf?) a tento test pro práci platí celý týden*.
Takže si to srovnáme – neočkovaní do práce s AG samotestem platícím týden, jinam nikam (mimo uspokojení základních potřeb); očkovaní kamkoliv bez jakéhokoliv testování.
Vzhledem k tomu, že se mohou nakazit VŠICHNI, protože se očkuje do svalu a proto očkovaní (na rozdíl od těch, co nemoc prodělali) nemají slizniční imunitu** a tak než nastoupí protilátky, chvíli to trvá, tak vesele roznáší virus až 5 dní***.
Takže by mne zajímalo jakou má logiku to, že v práci mohu sedět celý den (a týden) jen s AG testem a vesele prskat případné viry na kolegy, ale jít si sednout na 2 hodiny např. do kina už nesmím. Dokonce ani podle aktuálního nařízení nesmím vstoupit do restaurace, abych si u pultu vyzvedla jídlo do krabičky, ale přitom číšníkovi stačí mít AG test a to jednou za týden!! Podle imunologů by bylo v pořádku testovat všechny bez rozdílu, jenže jak řekl na tiskovce sám velký Andrej – to by pak by ostatní ztratili motivaci k očkování.****
Mám bohužel jen v této situaci jen jedno vysvětlení – nejde o přímé zabránění epidemii, protože to by se testovali všichni a všude, ale jde o to, donutit neočkované aby šli NEDOBROVOLNĚ k DOBROVOLNÉMU očkování. Možná mi někdo odpoví – ale když se všichni naočkují, vir zmizí. Tohle by si mohl myslel ale jen krátkozraký, protože Corona, stejně jako chřipka, tu s námi bude napořád, jen se s ní budeme muset naučit žít.
Dnes před rokem bylo nakaženo 5 517, největší „špice“ byla loni 27. 10. a to 15 663 lidí, pak šla čísla dolů až až do 9. 12.. Dnes je 14 186 nakažených, ale vzhledem k tomu, že je více jak 60% naočkovaných a část to už prodělala, neměla by být čísla poloviční???*****

Byla jsem obviněna, že jen „kecám“ bez argumentům, tak tady jsou některé zdroje:
*https://www.vla­da.cz/assets/e­pidemie-koronaviru/dulezite-informace/omezeni-maloobchodu–cele-zneni-1028.pdf
**https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slizni%C4%8Dn%C3­%AD_imunitn%C3%AD_sys­t%C3%A9m
***https://tn­.nova.cz/zpra­vodajstvi/cla­nek/425962-pozor-vakcina-pred-koronavirem-neochrani-chytit-ho-muzete-i-po-ockovani
****https://w­ww.vlada.cz/cz/me­dia-centrum/tiskove-konference/tiskova-konference-po-jednani-vlady–15–listopadu-2021–192042
*****https://­www.google.cz/se­arch?q=%2217.11­.+2020%22+po%C4%8Det+na­ka%C5%BEen%C3%BDch&b­ih=694&biw=1327&hl=cs&sx­srf=AOaemvJWeW­XkuFkEN7dUSa1RnOR­z_bqpFw%3A1637337970440&­ei=csuXYe2JGrT87_UP9­bmoiA0&ved=0a­hUKEwjtiuug56T0A­hU0_rsIHfUcCtEQ4dUD­CA0&uact=5&oq=%2217­.11.+2020%22+po­%C4%8Det+naka%C5%BE­en%C3%BDch&gs_lcp=Cgdnd3­Mtd2l6EAM6BwgjE­LADECdKBAhBGAF­Q4w9YlDZgxjto­AXAAeACAAVSIA­YYDkgEBNZgBAKA­BAcgBAcABAQ&scli­ent=gws-wiz

Nejlepší odpověď
Hlada

Myslím, že s virem se teď múžeme setkat kdekoli, takže testování nemá původní význam. O počtu nemocných rozhoduje osobní imunita. Zatím neexistuje nic lepšího než očkování nebo prodělaná namoc. To se také správně prosazuje. Vládní nařízení nemohou ošetřit všechny situace. Je zbytečné v nich hledat bezvýznamné chyby. Zásadní je, aby se nezahltilo zdravotnictví a nebylo nutné zastavovat hospodářství. Současný dluh, inflace a nárůst cen je už teď neúnosný.

Další odpovědi
Ametyst

Vždyť tu dávno o zdraví nejde. Politici se vůbec nepoučili z loňska, a prokopávají slepé uličky. Kdyby šlo o zdraví, aspoň protilátky by se uznávaly. Ale to ne. Jde o to lidi pořádně skřípnout, podle čínského modelu, kde jedinec neznamená nic. Blbě se přiznává, že očkování ani neochrání proti covidu, ani nezabrání jeho šíření, ani nezaručí, že očkovaný neskončí v nemocnici. Doktoři v první linii by měli léčit, a ne spoléhat na špitály a JIP. Očkovaní štěkají na nesprávný strom, když se vztekají na zdravé: mají se vztekat na medicínu, která neléčí, ale vsadila na očkovací byznys.

paul1

Účel je jednoduchý. Nezaočkovaní jsou rizikovější tím, že prokazatelně zahlcují nemocnice. Proto je snaha je izolovat.

Beno

V práci by měl vrátný měřit lidem bezdotykově teploty na čele. To samé by měli dělat celníci na hranicích.
Test na celý týden nestačí . Nákaza se může projevit dříve než za 7 dní. I čerstvě nakažení lidé jsou přenašeči nemoci.

da ny

Je nad slunce jasné, že očkovaní virus roznášejí. Nikdo je netestuje. Jen některé země si hlídají očkované cizince na letištích a v ubytovacích službách.

Logiku a účinnost v tom (uzávěra neočkovaných) nevidím. Snad omezení množství osob na akcích, spíše jde o vzdálenost. Aby si nedýchali vzájemně za krk, jak bývá jinak ve frontách a tlačenicích obvyklé.
I mne by to zajímalo a i několik odborníků, které znám nebo o nich vím.
Vzhledem ke známým okolnostem kolem účinků vakcinace, a tomu, že ony nejvíce ohrožené osoby jsou zavřené doma, v sociálních zařízeních, LDN, ODN
Vypadá to:

  1. Jako trest, za odlišný vlastní názor
  2. Jako snaha ochránit neočkované. ;D
  3. Donucovací prostředek k poslušnosti. Bič, trest.
  4. Opět nedokonalé řešení problému. Ješitnost.

Vir nezmizí, to se ví. O prevenci nikdo nemluví (není cílem klasické medicíny, ta řeší patologické změny).
Snad v EU více vlád, přes odlišné postupy, časem „dostane rozum“ (jako v UK). Dostanou prostor i skuteční odborníci. Společnost se zbaví strachu (psychosomatika).

Vyrovná se s valícími se změnami, nárůstu životních nákladů domácností. Lidé začínají mít hlouběji do kapsy, i tzv. střední vrstva. Pokud se budou zanedbávat/odbývat (strava, absence vitamínů, minerálů), stresovat. Pokvete živná půda pro viry…… (planeta se „očistí“ ještě pár let :(
A to si představme, že PCR testy by u nás mohly stát max. do 200 Kč (není vůle).
Jak říkají někteří odborníci, západní společnost se vydala nevhodnou cestou. A ve hře je toho příliš mnoho…..
.

Funna

paul…prokazatel­ně?…co znám čísla, tak je to 40 na 60…jenže ti, co mají jen jednu dávku, nebo ti, co ještě nemají 14 od konce očkování jsou stále braní jako NEOČKOVANÍ…takže opírat se o tato zveřejňovaná čísla je dost naivní…kdyby to mělo být směrodatné, muselo by se sledovat několik skupin, ne jen dvě…

Hlada

K doplnění: Význam to má, protože si už nemůžeme z hospodářského hlediska dovolit další lockdown. Je zbytečné testovat imunní. Virus je už všude. Je potřeba izolovat ty, kteří mohou onemocnět a ochromit zdravotnictví. To je celkem logické. Důležité je zachovat zdravotnictví a hospodářství. Na politické a právní kecy virus nereaguje.

Funna

souhlasím, že lockdown nechceme, stále nechápu kdo je ten imunní??…očkovaní to fakt nejsou!!..

Funna

Hlada…fajn, ať sedí neočkovaní doma, ale ať se to očkovaní testují, když někam chtějí, protože jinak to všechno postrádá medicinský smysl…

Hlada

Co máte pořád s tím testováním? Cožpak se někdo testuje třeba proti žloutence? Virus je všude, trasování se nepovedlo. Důležitá je imunita a tu mají očkovaní a ti, kteří nemoc nedávno prodělali. Ti, kteří mohou onemocnět a zatěžovat zdravotnictví, musejí být izolovaní. Není v tom nic nelogického.

Funna

hlada…ale problém je v tom, že očkovaní ji nemají…já zase nechápu, že tohle nechápeš…
př.: v hospodě te bude obsluhovat neočkovaný, ty jako očkovaný to od něj chytneš a vesele vir budeš šířit dál…to je logické?…no mě to fakt logiku nedává…

cochee

Netestuje se proti žloutence… tak jako se netestuje proti zubnímu kazu třeba. Co to je za srovnání, virus šířený vzduchem kontra žloutenka? Virus je na mnoha místech, ale všude ne a trasování ať si strčej do zadku. Důležitá je imunita opravdu a tu mají ti, co prodělali chorobu – vaxeři rozhodně ne. Ti, kteří MOHOU onemocnět a zatěžovat zdravotnictví, NENÍ PROČ IZOLOVAT, JSOU ZDRAVÍ. Izolovat až při onemocnění a tu je jedno, jestli je očkovaný nebo ne. V podstatě celý tvůj příspěvek je bez logiky.

Funna

cochee…souhlasím, v nemocnicích jsou neočkovaní i očkovaní, ale ti s proděláním ne…bohužel tuhle informaci nikdo nezveřejní, protože na ní se vydělávat a ovládattak davy nedá…

Funna

beno…většina firem žádné vrátné nemá a nechodí do práce hromadně, navíc nakažený mít vůbec teplotu mít nemusí…moje teplota při coroně byla 36,8°C