Funna

Můžete mi to vysvětlit? (Mise nový domov)

Včera jsem se náhodou dívala na MND (o p. Janě na vozíku v invalidním důchodu s dvěma dcerami, žijící na hranici chudoby s dluhy za 560 tisíc) a nějak jsem nechápala…když pominu, že ji s dcerami poslali do Řecka na dovolenou, opravili jí byt, což tipuji hodně přes milión (docela by mne zajímalo, kdo to platí), tak jak jsem pochopila, že jí realitní kancelář, která je partnerem Mise (schválně nepíšu jmého) „odmazala“ dluh 250 tisíc (to musí klienty pěkně odírat, když mají na to, aby tohle mohli udělat)…
a teď k otázce – stále byl ale dluh na exekucích a výměrech 310 tisíc – takže Pergnerová obvolala exekuční kanceláře (bylo jich zhruba 10) a rozeslala dopisy žádostí o prominutí odměn exekoturům, aby něco ušetřila…a co jsem viděla (pak jsem to přepnula jinam), vrátili se jí dva dopisy s tím, že celá exekuce byla zastavena…jedna za cca 26 tisíc a druhá za cca 220 tisíc, proto by mne zajímalo, jak lze zastavit exekuce?.. a co věřitelé, to jim kancelář oznámí, že nic nedostanou, protože se tak rozhodli? (Pergnerová vždy jmenovala nějaké právníky a děkovala jim)…
nevím, jak dlouho to natáčeli, vypadalo to na 5 dní, ale stihla odeslat dopisy (až druhý den, co začali), pak to musel někdo rozhodnout a ještě jí přišly dopisy s rozhodnutím zpět, což mi připadá nějak podezřele rychlé…

Nejlepší odpověď
Kazatel

Je to třeba celé vnímat pouze jako show pro divájy a laciné zaplnění vysílacího času, navíc útočící na city dojímavších se diváků.

Nejmenovaná realitka tam má takový prostor, že by jí reklamní čas vyšel podstatně dráž. To co presentují jako charitu naškubou na zákaznících, provize za zprostředkování mají ve stovkach tisíc, na jediném případu (provize 3–10%), neskutečná nenažranost.

Ten zbytek je také nemožný, od stavebních povolení, plánů, atd., ten včerejší případ, jak tak jde zastavit exekuce, také k neuvěření. A mimochodem, nevím jak se ten hlavní stavitel jmenuje, ale ten má to bílé triko neustále tak čisté, jako by se tojo nářadí chytil jen před kamerou.

Další odpovědi
led

K dĺžke nakrúcania…Priame nakrúcanie sa robí až vtedy, keď sú k dispozícii podklady, súhlasy zúčastnených aj s ich podmienkami (napríklad zakrytá tvár, zmenený hlas a podobne) a je to právne ošetrené. Tak pracujú novinári. Ale niektorí „tiežnovinári“ občas „zabudnú“ na novinársku etiku a problém je na svete. Myslím, že u p.Pergnerovej sa tohto nemusíme obávať