Startred

Může se u lidí vyvinout potřeba na někom najít něco špatného hraničícího až s posedlostí?

Příklad: Někteří lidé zaujímají velice negativní postoj vůči české vládě a jejímu jednání ohledně koronavirové situace. Ale i přes oprávněné reakce dochází ke kritice někdy až absurdních věcí. Mohla by se v tomto případě u člověka vyvinout jistá forma obsedadního chování?
Rád bych zdůraznil, že jde jen o příklad, který nemá podpořit argument té či oné strany

--

Může se u lidí vyvinout potřeba na někom najít něco špatného hraničící až s posedlostí?

Nejlepší odpověď
annas

Může. Jde zpravidla o jedince, kteří mají nízké sebevědomí, zpochybňují úspěchy druhých, ukazují na jejich nedostatky. Šíří pomluvy,, znevažují třeba získání místa atd.

Možná chtějí zastřít své nedostatky, vylepšit svůj obraz, zakrýt svou slabost, považují se za dokonalé. Často jde o egoisty, kteří ráda manipulují s názory druhými.Jindy o psychicky labilní jedince., věčně nespokojené jedince.

Platí to i v politice, členové jedné strany pomlouvají příslušníky jiné strany, často vydírají. Všechno je špatné, co udělá opozice.

V TV je slyšel o žalobách, nebo vydírání. Jde o závist, nebo o usppokojení svého ega.

Někde jsem slyšela, že tento druh pomluvy nemá být trestným činem. Mnohdy se takto zastírá pravda, kterou politik vysvětluje po svém.

„Na politiky se dobře míří, ale je obtížné je zasáhnout“ . P. Holečková

Více zde: https://aforis­my.webnode.cz/a­forismy/temata-/politika-a-politici/

„V politice bývá čisto. Myjí se tam ruce, umývají hlavy, jeden druhého utře, mydlí se schody a leští kliky.“ — Jan Sobotka

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/262032-jan-sobotka-v-politice-byva-cisto-myji-se-tam-ruce-umyvaji-h/

Další odpovědi
led

Najčastejšie sa stretávame s až chorobnou lakomosťou a závisťou. Taký človek vidí na druhom len to zlé, aj keď to zlé nemusí byť.

Edison

Samozřejmě, že může. Dokonce se tak i velmi často děje. To jde ale o velmi nekritický, předpojatý postoj. Já třeba nesnášim Bureše a nesnášim vládu. V daném okamžiku za daných okolností ale jednala, dle mého soudu, správně. Pak nastaly jiné okolnosti za jiných situací a zase se začíná projevovat jejich alibismus a s mnoha jejich kroky opět nesouhlasím. Snažím se zkrátka hodnotit každou událost jednotlivě a odděleně, ale v kontextu s rozsáhlejšími okolnostmi. Naproti tomu jsou tu tací, kteží budou něco odsuzovat „prostě proto“.

Ametyst

Může. V politice jsou to „účelovky“. Opozice je obvykle jen destruktivní. Stalo se celosvětovým zvykem neuznávat vítěze voleb a nerespektovat výsledky referend.
V soukromí mají teď lidi spoustu volného času na udávání a šmírování, tak škodí.

zjentek

Negativní postoje vůči vládě a jejímu jednání zaujímají výhradně lidé, kteří doufají či ještě hůře pevně věří, že tyto vlády se o ně kdy postarají. Normální člověk je nepotřebuje.