dagry

Může mi někdo objasnit v jaké výšce těla by měly být trekové hole?

Měřím 170 cm a jak by vlastně měly být ty trekové hole vysoké?
Doplňuji:
Díky vám za odpovědi. No já jsem si koupila hole a nejvyšší nastavení je 135 cm a mě se to zdá být málo. Jo tak výšku po prsa bych brala, ale mě konči tak v pase a zdá se mi to nízko. Tak teda nevím.

Nejlepší odpověď
Alesh

Jestli se nepletu, tak po bradavky. 😉
Jinak většina holí je v jistém rozsahu nastavitelná, takže bych se toho nebál. 😉

Další odpovědi
dědapetr

5. Promyslete si, do jakého terénu budete s holemi chodit. Většinu holí lze teleskopicky nastavovat, a to v rozpětí od 100 do 145 centimetrů. Takové tyčky se hodí především do horského terénu. Při chůzi do kopce a z kopce totiž oceníte, že se dá délka nastavit. A také je lehce složíte a připnete na batoh.
6. V horském terénu a přírodě se používají hole se špičatými hroty, které ve městě překryjete gumovými nástavci.
7. Pokud žádné horské výstupy neplánujete a pořizujete si je na chůzi po rovině, stačí vám jedna délka. Jaká by měla být? Je to jednoduchá rovnice. Vynásobte svoji výšku koeficientem 0,68. Měříte-li například 170 centimetrů, vyjde vám, že potřebujete hole dlouhé 115 cm. Jiná metoda nabízí odečíst od své výšky 50 centimetrů. V každém případě ale uchopte hole do ruky a zkontrolujte si, aby úhel loketního kloubu při zapíchnuté holi a sevřené rukojeti tvořil asi 90 stupňů..

http://www.wal­kingjc.com/clan­ky/clanky-a-zajimavosti-o-nordic-walkingu.html

slad08

Měla by být ve stejné výšce jako u běžeckých holích, tedy ruce by měly tvořit pravý úhel nebo i trochu ostřejší. Hlavně záleží na dotyčném jak mu co vyhovuje.