Savier

Moje 17 letá sestřenice je těhotná. Je to normální?

Příjde mi to jako strašně nízký věk… Navíc nevěřím tomu, že s tím jejím „šamstrem“ jim to vydrží navěky.

Nejlepší odpověď
da ny

Jiná odpověď

Možná trochu nezodpovědné, vůči rodičům, tedy pokud nemá partnera, který jim (sestřenici a dítěti), vytvoří zázemí a bude je živit. 😉
Z mého pohledu zbytečně brzy. V plánu to asi neměla 😉 Jen nespolehlivého partnera.
Jí nevyjímaje … Bez kondomu, ani ránu! 😉
Ještě v 70. letech bylo běžné, že ženy rodily první dítě mezi 17. a 19. rokem
Dvacetiletý muž, býval schopen uživit rodinu. Pokud byl na vojně, pomáhali
rodiče a stát. Stejně tak žačce SŠ.
Každý měl právo na práci a povinnost pracovat. Ženy chodily od ročního dítěte do práce, dítě do jeslí.
Dnešní mládež, tolik do povinností nechvátá. 😉. Často není schopná a ochotná, převzít na sebe tak brzy zodpovědnost a závazky, za své potomstvo.

Další odpovědi
Rokio

Jiná odpověď

Je to její věc. Podle mě by ale nejdříve měla dokončit školu, pokud ji ještě nemá.

Drap

Ano, je to normální.

Neni to nic nezvyklého, i když v dnešní době to je většinou později. Samozřejmě vydržet to nemusí, oba jsou zřejmě ještě nevyzrálí. Znám několik lidí, kteří v tomto věku měli dítě. Některým to vydrželo do důchodu, jiným zase jen velice krátce. Je to zřejmě způsobeno tím, že sestřenice nebyla dostatečně poučena

plebs

Jiná odpověď

Hele Savi v dnešní době je to vhodné okolo čtyřicítky ještě lépe nechat se uměle oplodnit.
Nejdříve kariéra, vzdělání, cestování, peníze nebo klofnout alespoň o generaci starého prachatého dědulu sponzora.

Lída Novotná

Jiná odpověď

Normální to nejspíš bude, ale neobvyklé na dnešní dobu. Neobvyklé v tom smyslu, že je to moc brzy. Spíše bych se bála, co taková sedmnáctiletá holka může předat svému dítěti do života, když je sama dítě a vůbec neví, o čem je život. Navíc je otázkou, zda má ona nebo její partner, pokud nějaký je, zázemí a dostatek finančních prostředků, aby dítě zabezpečili. Výchova s pomocí rodičů nedělá dobrotu, jelikož často rodiče radí svým dětem, jak vychovávat dítě, kecají do života a to způsobuje velké problémy a rozdílnost názorů i pohledů, nejen na výchovu, a také zbytečné konflikty.