Fůfan

mohu na 64-bitovým systému spustit 32-bitové aplikace?

a Budou fungovat?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – obvykle budou fungovat bez problému…
😉

Další odpovědi
Dochy

Příliš obecný dotaz. Pro Windows 64 na i86 (tedy pro architekturu x86–64) systém obvykle obsahuje knihovny pro běh x86 (32b) aplikací. Nejsem si jist, zda může být tento systém nainstalován i bez podpory 32b, domnívám se že ano (ale asi se s tím nesetkáte). Některé 32b aplikace a pravděpodobně žádné ovladače fungovat nebudou.

Když to ale vezmeš obecněji, pak jak 64b systémů je spousta, stejně tak 64b architektur procesoru a tam pak podpora pro 32b být nemusí. (Předpokládám, že Tebe ale zajímá právě Windows a CPU x86–64)

Emefej

Jak na kterém systému a jak který program. Nedá se obecně odpovědět, někdy ano, jindy ne.

lexx

jo, naopak nemusí

anonym

Nevím jestli z 64 na 32 spustí, ale mám zkušenosti, že někdy se aplikace z 32 na 64– bitů nespustí.

ivzez

Souhlasím s Geccem,
většina aplikací by měla běžet bez problémů.

Lamalam

Na jakém systému? Třeba na Unix 64 nepustíš žádný 32 bitový program.