Savier

Mohu mít ve vězení mobil a televizi?

Nejlepší odpověď
da ny

Stačí se podívat na internet a nebýt „lenivý“ 😉

„Věznice tvrdí, že o televizi si může požádat každý. „Obviněný může mít na cele vlastní přenosný radiopřijímač nebo televizor. Tyto televize jsou na baterie a tyto baterie si následně kupuje v prodejně pro odsouzené,“ komentoval Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal.“
https://ct24.ces­katelevize.cz/cla­nek/domaci/jak-se-zije-obvinenym-ve-veznici-309332
„Odsouzený má právo na použití telefonu ke kontaktu s osobou blízkou. V zájmu nápravy odsouzeného nebo z jiného závažného důvodu lze odsouzenému povolit použití telefonu ke kontaktu s jinou osobou, než je osoba blízká. Náklady spojené s použitím telefonu hradí odsouzený.“
https://www.vscr­.cz/organizac­ni-jednotky/veznice-kynsperk-nad-ohri/sekce/pravidla-telefonniho-styku

Další odpovědi
Disraeli

Už si plánuješ budoucnost? 😅 Nějaké světlé zítřky… Od alkoholismu rovnou do lapáku? 😝

elkon

Ne, televize je jen za odměnu ve společenské místnosti. Mobil je zakázán

Drap

Pouze v domácím vězení.

Filip84

A, Savier se rozjel: už jsi byl u vyšetřovatele? 😈

Ale odpověď na Tvou otázku:

ne, alespoň tedy ne legálně,
ano.

Odsouzený může telefonovat z telefonního automatu, který je, za tím účelem, ve věznici k disposici. Mobilní telefony jsou ve věznicích vždy nelegální. Není se k němu ale problém dostat, i když dnes už může i to být problém – ve spoustě věznic jsou rušičky mobilního signálu, a taky se zostřuje kamerový systém.

Telekinetaskopický přijímač je povolen. V některých ústavech musí mít zarestovanec telekinetaskopický přijímač na baterie, protože tam – prostě a jednoduše – nejsou na celách zásuvky. Provoz takového telekinetasko­pického přístroje se, pak, zarestovanci poněkud prodraží. 😅 V jiných ústavech zásuvky na celách jsou. Pak musí mít telekinetaskopický přijímač platnou elektrickou revisi a zarestovanec musí s VSČR uzavřít smlouvu o dodávce elektřiny, a tu elektřinu platit.

Savier

Disraeli: Nene. Jen zvědavost :D :) Ale kdo ví…

Tonda Káňa

Elkone, se nějak vyznáš? 🤣

Savier

Jo no 😂 Podle mě má ale jen všeobecný přehled 🙂