Rokio

Máte raději baroko, nebo rokoko?

Mám raději rokoko. Co vy?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Filip84

jiný názor

Rokoko je vrchol baroku, není to samostatný umělecký sloh. Za ten je považováno pouze ve Francii, ale i tam jde o pokračování baroku.

Rokoko je výrazem dekadence, materialisací upadající šlechty, upadající její akceschopnosti, plnění si povinností patrimoniální správy, výrazem zhýralého životního stylu, opulentního luxusu, který ale pramenil z vykořisťování nevolníků (ne každý lenní systém vede, jak se mylně domnívá marxistická theorie, k vykořisťování poddaných lenním pánem, patrimoniální systém může být v přibližné rovnováze, arciť v Evropě se to prakticky nikdy nepodařilo realisovat, jak je pro Evropu typické, potácela se mezi póly, extrémy) a nevyhnutelně vedl k rebelii, která je známá jako prvá francouzská revoluce.

Nelíbí se mi na něm nic.

elkon

jiný názor

K ničemu ti to není a nic ti do toho není.

Tonda Káňa

rokoko

Rokoko Rokio 😂👍

da ny

jiný názor

Ani ne.