CR chess2017

Jak napsat fejeton na téma: „Jak jsem se přesvědčil o pravdivosti přísloví“?

nevím si rady.

Nejlepší odpověď
annas

Je tolik přísloví, nad nimiž se můžete vtipně zamyslet. Srovnat, která platila v minulosti, která se dají aplikovat i v současnosti… Najdou se i taková, která dnes se už nedají použít.

Školní úkoly zde nevypracováváme. Každý máme jiný pohled na přísloví, jiné zkušenosti, takže bohužel se musíte zamyslet sám/ sama.

Přece byste nechtě/a, aby někdo za vás úkol vypracovat. Přísloví máte vypracovat jako fejeton, takže je to snazší.

V odkazu najdete česká přísloví, vyberte si, můžete třeba srovnat i s příslovími z jiných zemích – srovnáte stejný význam, který je vyjádřený různými slovy.

https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A1_p%C5­%99%C3%ADslov%C3%AD

Další odpovědi
Ametyst

S tím bych si také neporadila. Nejspíš bych si jedno konkrétní vybrala, a opředla ho nějakou vymyšlenou historkou, která na něj sedí. Čistě začít používat fantazii, vždyť je to fejeton, krátké vtipné dílko.

da ny

To je smutné. Přísloví my, Češi máme tolik, že by to neměl být problém
Pokud mohu poradit, jděte do toho s chutí. Ne s odporem. Půjde to lépe. :)
Dodržte princip slohového útvaru (jak má vypadat fejeton, i na internetu najdete „návod“).

nyjono

Popřemýšlej o tom, co se ti kdy přihodilo, nebo jsi slyšel nebo četl, že se přihodilo a jestli se k (většinou humorné) příhodě vztahuje některé přísloví. Trochu to opentli humorem.
Neboj, to dáš. Veselých příběhů ze života je spousta.
Třeba o tom, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá 🙂.
Nebo – Jak si usteleš, tak si lehneš, jak zaseješ, tak sklidíš.
Nebo že potrefená husa se vždycky ozve nebo o tom, že někdo chlebem a jiný do něho
kamenem.
Atd, atd

Pepa25

Vybral bych si přísloví „S chutí do toho, půl je hotovo“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.