KatkatkaW

Mám jako brigádník nárok na zaručenou mzdu 3. skupiny?

Budu mít brigádu v obchodě, kde mám mimo jiné i prodávat za pokladnou a mít ji na starost. V již podepsané smlouvě mám napsaných 66,40Kč/hod.
Pak jsem se ale doslechla, že bych mohla mít nárok na zaručenou minimální mzdu 80,50Kč/hod viz http://www.stu­dent.cz/96-aktualni-informace/277-zarucena-mzda-se-lisi-pro-ruzne-profese-mame-celkem-8-urovni-prehled-2017/
Je tomu tak?

Odpovědi
autacek

Záleží na tom, co máš napsáno jako předmět práce ve smlouvě. Ne, fakt mě nepřestane udivovat, když si někdo něco dobrovolně sjedná a pak špekuluje, jestli by nemohl mít za stejnou práci náhodou víc ☹.

Drap

To se musíš zeptat toho od koho jsi se to doslechla. Zálež na zaměstnavateli. Jediné co máš zaručeno je minimální mzda.