Bortolo

Má smysl v současné době investovat své peníze do zlata, respektive do cenných kovů?

Nebo jsou výnosnější alternativy?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud ti jde pouze o výnos, tak pochopitelně existují výnosnější alternativy. Záleží na tom, co od investice očekáváš, třeba krypto nebo některé akcie ti mohou přinést pohádkové zbohatnutí (nebo drastické zchudnutí), zlato je hmotné aktivum a jeho cena nikdy nebude nulová. V případě velkého průšvihu si za BTC nic nekoupíš, za zlatý slitek nebo stříbrnou minci možná bochník chleba dostaneš. Takže drahé kovy ano, ale v kombinaci s dalšími investičními instrumenty.