Putin

Které jídlo je nejvhodnější na cesty?

Které jídlo je nejvhodnější na cesty? Mělo by vydržet alespoň týden, mělo by nasytit + být výživné a taky by nemělo zabírat až tolik místa v batohu. Existuje nějaké takové jídlo? Samozřejmě nemám na mysli takovou svíčkovou, gulášek 🙂 Na chuti až tak nezáleží. Představuji si pod tím nějaké pečivo s menší přílohou. Něco na způsob Tolkienova lembasu 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Ideální je sušené maso. Kromě toho jsem si vždy pro takové cesty připravoval vlastnoručně pražené vločky s nějakou přísadou./ořechy, rozinky, sušené ovoce, čokoláda. Lehlé, snadná příprava, energeticky bohaté.

Další odpovědi
pepe88

Lunchmeat jde to i bez pečiva.

Kepler

Myslím, že pro turistiku by byla velmi vhodná mana https://mojema­na.cz/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=CZ+-+Vyhledavani+-+Brand&utm_con­tent=Mana+a+mo­je+mana+-+presna&utm_ter­m=mana?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=CZ+-+Vyhledavani+-+Brand&utm_con­tent=Mana+a+mo­je+mana+-+presna&utm_ter­m=mana

pl4toon

Bez salámu ani ránu. Šiška uheráku do každé torny …

ivzez

Sušené maso jsem zatím nevyzkoušela,
ale mohla by to být dobrá volba.

Já sama vozím vločky (stejná příprava jako Drap),
které doplňuji místním čerstvým ovocem.

Vozívala jsem i tvrdší zeleninu (okurku, papriky, rajčata), ale ta se
dá většinou koupit všude, takže už ji vozím jenom na vlastní cestu.

Dobrou zkušenost mám i s tvrdými sýry a trvanlivým chlebem.