tony2412

Kontroluje policie dodržování karantény občanů při nakažení covidem?

Člověk který jde na test a má covid musí dodržovat karanténu 10 dní jinak mu hrozí sankce, člověk který na test nejde a má covid, tak se múže pohybovat kde chce bez hrozby pokuty, já budu moci vyjít ven 26.12. Celkem nic mi není jen mě momentálně bolí v krku a docela dost, na test mě doktorka poslala protože mě bolelo docela brutálně tělo, vzal jsem si Nimesil, je na předpis a stal se zázrak tělo přestalo bolet! Takže jak si mám koupit např chleba, brambory abych neporušil nařízení a nedostal třeba pokutu? Bydlím sám, kdo je na tom líp, kdo šel na test nebo kdo nešel, stejně na to lék není…Co když usnu nebo budu ve vaně?/// Tady se jedná o to, že já mám koronavir a potřebuji si dojít do lékárny pro nějaké léky, nechci nikoho otravovat, nemám v úmyslu jít např do OC, je mi blbě a nemám náladu někde courat, jen do lékárny a honem do postele, jenom tip, při bolestech těla se mi osvědčil Nimesil, ráno po probuzení 38,5 a byl jsem jak zmlácenej, vzal jsem si Nimesil, teplota 37 a je mi mnohem líp, nechci dělat tomu reklamu, ale mě to fakt pomáhá! A má se hodně pít! Ještě potřebuju něco na bolest v krku, nějakej sprej…

Nejlepší odpověď
da ny

U nás lidem v nemoci a karanténě nákup zprostředkovávají přátelé,
rodina, sousedé. Dobrovolníci, včetně charitních společností.
Lze telefonicky požádat o pomoc prostřednictvím MÚ a Městské
policie. Stačí zavolat, požádat.
Za úplatu podobnou službu poskytují některá sociální zařízení. I ti mají dobrovolníky.

Policie by měla osoby v karanténě kontrolovat, ale zároveň by mohla být
schopná zajistit, pro potřebné, bezradné osoby pomoc.
Osoby v DPN běžně kontroluje ČSSZ Jak pilně v tomto čase, s ohledem
na pracovní dobu kontrolorů a možná rizika, netuším. Mnoha lidem v karanténě nic není (někteří záměrně zneužívají. Z nejmenovaného oddělení PČR šla do karantény polovina zaměstnanc§. Kontakt se zadrženou, na Covid pozitivní osobou nahlásili i ti, kteří ji ani nezahlédli :/ Po dobu 1 měsíce mají za DPN 100% plat. Chlapci odpočívali na úkor státu a občanů ČR.)
O pomoc je třeba požádat.

Další odpovědi
marci1

A nemáš v místě bydliště možnost objednat si potraviny přes net s dovážkovou službou? 🙂

Ametyst

Vládu nezajímají bezvýznamní lidé. Když jsem přiletěla na poslední chvíli v březnu do republiky, karanténa byla 14 dnů, bez milosti. Na nákup mi jezdila sousedka. Chce tím vláda naznačit, že virus není tolik nebezpečný jako na jaře??? Prostě se s námi nemluví!

Pepa25

Teoreticky by měla kontrola probíhat, ale orgány přiznávají, že ne to nejsou kapacity (viz odkaz). Takže působí hlavně preventivní represe: každý, kdo karanténu poruší, může mít dost velký problém, pokud ho někdo udá, policie zastaví namátkou … Prakticky pak hozí pokuta, teoreticky až paragraf šíření + přitěžující okolnost nouzového stavu.
Pokud je člověk sám, tak je to problém, řešitelné jedině donáškou výpomocnou (známí, sousedi, skauti, charita …) nebo placenou komerční (donáškové služby) …

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/dodrzo­vani-karanteny-se-nekontroluje-nejsou-sily-40339907

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.